Zverenci Vladimíra Ekhardta odohrali doteraz tri prípravné stretnutia. Pripísali si dve prehry a jedno víťazstvo.

O úvodných dvoch zápasoch sme vás informovali už skôr. Juniorka nastúpila najprv v Sládkovičove proti Interu Bratislava. Červeno-čírni prehrali 1:4. V druhom dueli sa predstavili v českom Hlučíne, kde po góloch Bogdanovskeho a Pavlovčíka zvíťazili 2:1. V poradí treťom súboji vycestovali do Rohožníka, s ktorým prehrali 2:4. Gólovo sa presadili Neštrák s Yilmazom.

Zostava, ktorá hrala proti Rohožníku: Takáč – Gombala, Marianovič, Juhás, Nemček – Neštrák, Pavlovčík, Martinko, Sviatko – Yilmaz, Bogdanovski
Striedali: Vantruba, Vangel, Kozmel, Dráfi.

"S výsledkom som nespokojný. Na druhej strane, musíme sa pozerať na pozitíva. Sme vo fáze, v ktorej sa mužstvo tvorí. Vyšiel nám vstup, išli sme do vedenia 1:0. Žiaľ, po chybičke súper vyrovnal. Podarilo sa mu otočiť, no dokázali sme odpovedať vyrovnávajúcim presným zásahom. Celkovo hra mala parametre podľa našich predstáv. Chalani sa musia naučiť hru telo na telo. Súper z Rohožníka bol fyzicky zdatnejší. Vyzdvihol by som prístup a celkovú organizáciu," uviedol tréner Vladimír Ekhardt.


Generálka zrušená, v utorok proti West Ham United U23

Letnú zaberačku mali juniori ukončiť v nedeľu, generálkou proti Nededu. Stretnutie sa na pôde trnavskej Lokomotívy pre silnú búrku nakoniec nehralo. Andelov tak tesne pred začiatkom novej sezóny (30.7. doma proti Beluši, pozn. red.) čaká zaujímavá konfrontácia s anglickou futbalovou školou. V utorok si zmerajú sily s rezervou West Ham United.

Londýnski kladivári absolvujú v malom Ríme týždenné sústredenie. Výprava 25 hráčov a 16 členov realizačného tímu bude ubytovaná v hoteli Holiday Inn. Tréningy majú naplánované na ihriskách trnavskej Slávie. V rámci dohody medzi oboma klubmi sa vybraní hráči z každej kategórie Spartaka zúčastnia tréningových jednotiek. Tréneri WHU budú počas pobytu navštevovať tréningové jednotky spartakovských kategórii.


Anthony Limbrick počas ukážky tréningovej jednotky.

Káder West Hamu, ktorý vedie Terry Westley (bývalý tréner hlavného mužstva kladivárov, pozn. red.), je zložený z talentovaných hráčov od 17 do 23 rokov. Tým sa podarilo v tomto mesiaci vybojovať si prvoligovú príslušnosť, keď zdolali rovesníkov z Newcastle United. Medzi známe talenty patria Dan Kemp, Martin Samuelsen, Toni Martinez či George Dobson. Prví dvaja menovaní majú za sebou aj debut v národnom mužstve.

Súboj je v rámci pokračovania dlhodobej spolupráce medzi Spartakom a West Ham United. Už skôr bol v Trnave Anthony Limbrick, vtedajší tréner dorastencov, ktorý predviedol mládežníkom andelov povestný anglický dril. Naopak, smerom do Londýna sa neskôr vydal Ľuboš Benkovský spolu so Sebastianom Nebylom. Zaujímavosťou je, že šancu ukázať sa dostal nedávno i brankár Matej Miček.

V drese juniorky sa predstavia aktuálni hráči z kádra, ktorí budú doplnení dvomi alebo tromi futbalistami z áčka.

Prípravný zápas má v utorok 25.7. v Modranke výkop o 18.00 hod.