V druhom kole II. ligy západ vycestovali zverenci Mariána Šarmíra do Serede. V "derby" zápase uspel domáci tím, ktorý juniorom nastrieľal tri góly.

Juniori nevstúpili do zápasu najlepšie a v desiatej minúte mohli prehrávať o dva góly. Svoje šance nepremenili Morong a Djiby Ba. V ďalších šanciach sa ocitli Mečiar a Jackuliak. Andeli ohrozili priestor brány v úvodnom dejstve iba raz. Z priameho kopu pálil neúspešne na bránu Yao. Viac ako päťsto divákov sa gólov dočkalo v druhom polčase. Ako prvý sa hlavou presadil bývalý hráč Spartaka Djiby Ba. Z druhého gólu sa radoval ďalší bývalý spartakovec Steinhubel. Do trojgólového trháku poslal domácich kapitán Morong, ktorý spoza pokutového územia prekonal Strapáka. Pätnásť minút pred koncom duelu viedol domáci celok o štyri góly, no rozhodca gól neuznal pre ofsajdové postavenie. Rovnaká situácia sa zopakovala aj v 90. minúte. Červeno-čírni sa presného zásahu dočkali v nadstavenom čase. V pokutovom území bol sfaulovaný Richnák. Loptu na biely bod si postavil Yao a nedal brankárovi Serede šancu.

V drese Serede sa na ihrisku objavili až štyria bývalí hráči andelov. Okrem Djiby Ba a Steinhubela nastúpil v obrane Mečiar a neskôr striedal Sinan Medgyes.

V treťom ligovom kole sa spartakovci predstavia opäť na ihrisku súpera. V nedeľu 14.8. ich čaká výjazd na horúcu pôdu béčka Slovana Bratislava. Súboj má výkop o 10.30 hod.

ŠKF Sereď - Spartak juniori 3:1 (0:0)
Góly:
48. Ba, 49. Steinhubel, 68. Morong - 90. Yao
Žlté karty:
48. Kmeť, 58. Ba, 77. Morong, 64. Mečiar - 33. Janso
Sereď:
Šálka - Mečiar, Steinhubel (78. Medgyes), Laura (84. Petreje), Pellet, Loduha, Kmeť, Morong (C), Ventúra, Jackuliak (70. Cherednychenko), Djiby Ba
SPARTAK:
Strápák - Gombala, Tóth (C), Dzíbela, Janso - Éder, Richnák, Tomovič (49. Paukner (57. Dubec) - Ujlaky, Yao, Bališ (49. Traore)
Diváci:
507

Marián Šarmír (tréner Spartak juniori): "doplníme...

9.8.2016