Zverenci Mariána Šarmíra sa v poslednom jesennom kole druhej ligy západ predstavili na ihrisku Banskej Bystrice. Po góloch Yaoa a Tomoviča vyhrali 2:0.


Juniorka nastúpila už bez Matúša Čonku, ktorý sa vrátil do hlavného mužstva. S kapitánskou páskou viedol mužstvo po dlhšom čase Róbert Richnák. V prvej veľkej šanci sa ocitol Yao, no zoči-voči Ďurčovi zlyhal. Domáci celok odpovedal po štandardnej situácii, kedy hlavou narobil Strapákovi problémy Ungar. Banská Bystrica hrozila najmä štandardkami, gólom sa neskončila ani jedna. Na ťažkom teréne poslal andelov štyri minúty pred koncom úvodného dejstva Yao. Richnák rozohral rohový kop nakrátko s Mihálikom, ten prenikol do pokutového územia a jeho prihrávku predĺžil Ujlaky pred bránu, kde legionár z Pobrežia a Slonoviny nemal problém trafiť prázdnu bránu - 0:1. Na konečných 0:2 uzatváral tesne pred koncom Filip Tomovič. Z priameho kopu nedal brankárovi Ďurčovi žiadnu šancu, vymietol ľavý horný roh.

Vďaka víťazstvu prezimujú červeno-čírni s 32 bodmi na treťom mieste tabuľky. Na jar ich čakajú ešte štyri stretnutia, Predstavia sa na ihrisku Skalice a Nitry, doma privítajú Šamorín s Pohroním. Po týchto dueloch sa liga rozdelí na dve časti, kde druhá šestica tímov vypadne. Aktuálne je boj o prvú polovicu tabuľky nesmierne vyrovnaný. Spartakovci, rovnako aj Nitra so Šamorín, strácajú na prvú Skalicu šesť bodov. Šieste Nové Mesto nad Váhom sedem a siedma Žilina osem.

FK Dukla Banská Bystrica - Spartak juniori 0:2 (0:1)
Góly:
41. Yao, 85. Tomovič
Žlté karty:
40. Vila, 73. Daniel, 84. Ungar - 11. Richnák, 33. Yao, 58. Tomovič, 68. Mihálik, 77. Gombala
SPARTAK:
Strapák - Gombala, Horník, Oravec, Hrebík - Richnák (C), Tomovič, Mihálik (76. Juhás) - Ujlaky, Yao (61. Dubec), Bališ (87. Dzíbela)
Rozhodovali: Kozák - Poracký, Mihalík
Diváci: 226

Marián Šarmír (tréner Spartak juniori): "Vedeli sme, že nás dnes čaká náročný súper. Napriek tomu, že asi vypadnú, hrali celkom dobre. Ďalším protivníkom bol proti nám terén, hralo sa veľmi ťažko, museli sme sa s ním vysporiadať, čo sa nám podarilo. Ťažký súboj sme zvládli do víťazného konca a v tabuľke sme sa posunuli na tretie miesto, čo si myslím, že je výborné."

VIDEO: http://fcspartak.tv/v430-ii-liga-zapad-18-kolo-fk-...