Už zajtra čaká zverencov Mariána Šarmíra predposledný domáci zápas v nadstavbovej časti o udržanie sa v DOXXbet lige. Doma v Červeníku privítajú od 10.30 h hráčov Šale.

Šaľa je juniorom dobre známym súperom. V tejto sezóne pôjde o štvrtý vzájomný zápas. Červeno-čírni ťahali za kratší koniec v dvoch prípadoch a raz sa tešili z troch bodov.

„Určite prídu namotivovaní. Je to mužstvo, ktoré hrá bojovný futbal a idú vždy na doraz. Zacítili ešte teoretickú šancu na záchranu a myslím si, že budú hrať na tri body, aj keď žiadny otvorený futbal z ich strany nečakám,“ hovorí kapitán Filip Deket.


Bielo-modrí sú aktuálne na piatom mieste tabuľky, na konte majú 32 bodov. Na štvrtú Dunajskú Lužnú strácajú Bartošovi hráči šesť bodov. Juniorka je tretia (40), v prípade víťazstva sa posunie na druhé miesto pred Nové Mesto nad Váhom (41).

„Tréner Bartoš nás veľmi dobre pozná. Prídu výborne pripravení, počkajú si na svoje šance. My musíme hrať aktívne vpredu a žiadnu im neponúknuť,“ pokračuje Deket.

Juniori v doterajších siedmych zápasoch v boji o záchranu nespoznali príchuť prehry. Túto sériu sa pokúsia natiahnuť aj v zajtrajšom zápase.

„U nás žiadnu extra motiváciu netreba hľadať. Od začiatku prelínačky vieme o čo hráme a zatiaľ to skvelo zvládame. Je to ďalší zápas, do ktorého ideme z lepšej pozície, nemusíme sa pozerať na ostatné mužstvá. V pokoji môžeme ukázať, že si druhú ligu zaslúžime,“ povedal na záver Filip Deket.


Zápas má v Červeníku výkop od 10.30 hod.