Ani nie mesiac sa pripravovala juniorka Spartaka na tretiu ligu. S trénerom Vladimírom Ekhardtom sme sa za uplynulými týždňami obzreli v krátkom rozhovore. Červeno-čírni ukončili prípravu v utorok duelom proti West Ham United U 23. Anglickú školu porazili 3:1. V nedeľu ich od 17.00 hod čaká prvý ligový zápas proti Beluši. Hrá sa na pôde trnavskej Lokomotívy.


Káder pre novú sezónu: http://www.spartak.sk/soupiska.asp?sezona=2018&kat...
Rozpis ligových zápasov: http://www.spartak.sk/zapas.asp?sezona=2018JUN-2&k...

Aká bola generálka proti kladivárom z West Ham United?
"Pre našich mladých chalanov išlo o dobrú školu. Bol to iný zápas ako sme zvyknutí na súperov z nášho okolia. Videli sme, že dobrým prístupom a organizáciou hry sa dokážeme vyrovnať aj takýmto mužstvám. Som veľmi rád, že sa niečo také odohralo, chalani naberú sebavedomie. Zistili, že dokážu zo seba dostať ešte viac ako čakali. Podobné nasadenie by som si predstavoval aj v lige. Budeme pracovať, aby sme to udržali."

V nedeľu vám to nevyšlo, súboj proti Nededu prerušila silná búrka. Bola to príjemná náhrada?
"Pánbožko asi vedel, že nás čaká ťažký zápas, nechal nás hrať len 25 minút. Prerušil ho búrkou a ušetril nám sily (úsmev). Som rád, že sme sa stretli s West Ham United a porovnali, aj keď na mládežníckej úrovni, anglický futbal s tým našim. Opakujem, do budúcej roboty sme nabrali sebavedomie, pretože je na čom stavať."

Príprava bola krátka, nemala ani mesiac. Ako ju hodnotíte?
"Zo začiatku som mal veru všelijaké myšlienky, či sa to podarí poskladať. Ako hovoríte, príprava bola krátka. Začínať od nuly, s tromi hráčmi z minulej sezóny, nebolo jednoduché. Nakoniec sa nám to s Marekom Ujlakym podarilo poskladať. Sme radi, že to takto dopadlo. Veríme, že chalani budú zdraví, bez zranení a budeme napredovať."


Odohrali ste štyri prípravné duely, s Interom 1:4, Hlučínom 2:1, Rohožníkom 2:4 a West Ham United 3:1. Ste s nimi spokojný?
"Určite. Mužstvo sa postupne budovalo. Hráči prichádzali a zvykali si na seba. Počas prípravy sme sa zamerali na taktiku a organizáciu hry. Proti West Ham United bolo vidieť, že je tam pokrok, malo to svoju myšlienku. Chceme však ďalej pracovať."

Z minulej sezóny zostali len Juhás, Gombala a Magdolen. Môžu byť pre mladých chalanov dobrými oporami, keďže majú čo to za sebou?
"Je pravda, že mladých čaká prvá sezóna medzi mužmi. Svojou kvalitou však v dorasteneckej lige dokázali, že si miesto zaslúžia. Nebral by som to tak, že sú neskúsení futbalovo. Musia sa ale naučiť medzi mužmi hrať telom, s väčším dôrazom. Vyžadujem to od nich nie v jednom súboji, ale v každom. Okrem toho sa k nám po skúške v Interi Bratislava vrátil Kamil Jašúrek, ktorý v uplynulom ročníku pôsobil v našej devätnástke."

Prípadný úspech závisí aj od pozitívnej atmosféry v kabíne. Z tohto hľadiska ste spokojný?
"Niektorí sú ešte zakríknutí, ale stále sa spoznávajú. Určite sa nájdu aj takí, ktorí sa nepoznajú podľa celého mena (smiech). Pracujeme na tom, snažíme sa uvoľniť atmosféru. Samozrejme, že musí byť aj zábava."


V kádri máte zahraničného futbalistu Marianoviča. Môžete ho bližšie predstaviť?
"Bol na skúške v Seredi, kde im nepasoval do herného systému. U nás dostal šancu a zatiaľ presviedča, že si miesto zaslúži. Ide o srbského futbalistu, ktorý pôsobil v prvej dorasteneckej lige, dokonca reprezentoval národnú krajinu. Hrá na pozícii stopéra."

V nedeľu privítate v prvom ligovom kole doma Belušu. Bude pre vás vstup dôležitý?
"Vždy je dobre vstúpiť do sezóny úspešne a hlavne víťazstvom. Budeme sa o to doma snažiť. Doladíme veci tak, aby sa nám to podarilo."

S akými cieľmi vstupujete do sezóny?
"Našim cieľom bolo dať dokopy káder. Uvidíme počas sezóny ako sa bude všetko vyvíjať. Samozrejme, chceme obsadiť čo najlepšie miesto."