Zverenci Mariána Šarmíra privítajú túto nedeľu doma v Červeníku hráčov Nového Mesta nad Váhom. Bude to „šesťbodový“ zápas, keďže prípadnými tromi bodmi by sa andeli priblížili na jeden bod svojmu súperovi na druhom mieste skupiny zápas o udržanie sa v DOXXbet lige.

Juniori Spartaka prežívajú momentálne vydarené obdobie. Posledných päť zápasov v skupine západ o udržanie sa v DOXXbet lige nespoznali príchuť prehry. Porazili Nové Mesto nad Váhom, Dunajskú Lužnú, Šaľu, Senec a Banskú Bystricu.

Pätnásť získaných bodov vyšvihlo Šarmírovcov na tretie miesto tabuľky. Na druhé Nové Mesto nad Váhom strácajú štyri body a na vedúcu Banskú Bystricu šesť bodov.

V posledných piatich zápasoch ťahali hráči Nového Mesta nad Váhom za kratší koniec dvakrát. V troch prípadoch sa radovali z plného počtu bodov.

Predchádzajúce tri vzájomné zápasy vyznievajú lepšie pre andelov, ktorí dva vyhrali a jeden prehrali.

Mužstvá sa dobre poznajú, stretli sa aj v úvodnom kole skupiny západ o udržanie, Spartak vyhral 2:1. O troch bodoch rozhodol v nadstavenom čase Pepe Guilavogui.

Z pohľadu bojov o záchranu to je ďalší dôležitý zápas. Isté je, že vypadávajú minimálne dve mužstvá. V prípade, že z Fortuna ligy vypadne Skalica, zo skupiny západ v DOXXbet lige vypadnú tri mužstvá. V zóne vypadnutia sa aktuálne nachádza Senec, Šaľa a Dunajská Lužná, ktorá ma, rovnako bodov ako Spartak (36).

Zápas má výkop v nedeľu (8.5.) o 10.30 h v Červeníku.