Juniori v príprave stále bez prehry, porazili Sepsi OSK

Juniori Spartaka Trnava odohrali v utorok v rámci sústredenia v Lipóte ďalší prípravný zápas. Zverenci Mariána Šarmíra sa stretli s rumunským Sepsi OSK. Tím, ktorý okupuje prvú priečku tabuľky tretej rumunskej ligy ťahal po góloch Gojkoviča a Deketa za kratší koniec.

Úvodný gól padol už v desiatej minúte, keď spoza pokutového územia napriahol ľavačkou Gojkovič a hosťujúci brankár sa márne snažil chytiť loptu smerujúcu do pravého horného rohu – 1:0.

V prvom polčase to bol medzi šestnástkový futbal. Obe mužstvá sa len ťažko dostávali k vážnejším príležitostiam. Rumunský tím mal ku gólu blízko v rozmedzí 24.-28. minúty, kedy Vantrubu preverili tromi nepríjemnými strelami.

Druhý polčas začali lepšie andeli. V 52. minúte sa ocitol vo veľkej šanci Medgyes, no brankára na zadnej žrdi po centri Bališa neprepálil.

Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa v 61. minúte kapitánovi Filipovi Deketovi, ktorý bez prípravy pálil po tom, čo jeden z obrancov rumunského tímu nechtiac sklepol v pokutovom území loptu – 2:0.

Záver stretnutia patril hosťom, ktorí sa viackrát dostali k ohrozeniu brány Vantrubu, no onedlho osemnásťročný brankár si so všetkými strelami hravo poradil a udržal si čisté konto.

S tímom trénuje novic Ben Youssouf, ktorý je v juniorke na skúške. Bohužiaľ, pre zranenie opustili predčasne sústredenie Bakuš s Takáčom, ktorí sa vrátili späť do Trnavy, kde ich čakajú lekárske vyšetrenia.

Spartak juniori – Sepsi OSK 2:0 (1:0)

Góly: 10. Gojkovič a 52. Deket

SPARTAK: Vantruba – Hrebík (55. Fačol), Častulín, Ben (56. Juhás), Janso (70. Repa) – Deket, Gojkovič, Coccia (45. Pavlovčík) – Ujlaky (45. Medgyes), Bališ (75. Ujlaky), Yao (60. Bakuš)

Marián Šarmír (tréner Spartak juniori): „Vzhľadom na to, že ide o rumunský tím, ktorý je v tretej lige na prvom mieste s náskokom štyroch bodov, išlo o kvalitnú previerku. Súper pôsobil živo, rýchlo a dosť agresívnym spôsobom dostupoval našich hráčov. Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý, som s ním spokojný. V tom druhom sme to prestriedali, bolo to rozhárané, nekompaktné, s tým som nespokojný. Určite budeme musieť zapracovať na posilnení kádra jedným alebo dvoma kvalitnými hráčmi, pretože tá lavička nie je „adekvátna“ tak, ako by mala byť.“

Pred odchodom do Lipótu vycestovali juniori do Győru.

Győr – Spartak juniori 1:3 (0:3)

Góly: Medgyes a Bališ 2x

Marián Šarmír: „Súper síce pôsobí v tretej lige, no kvalitovo by mal byť v druhej. S prvým polčasom som maximálne spokojný. Chalani splnili do bodky to, čo som od nich pred zápasom žiadal. Mali sme tam veľmi dobré a rýchle prechody do útočnej fázy, miestami nám to síce škrípalo v strede poľa hlavne v komunikácií medzi zahraničnými hráčmi, ale myslím si, že každým dňom sa to zlepšuje. V druhom polčase to bolo horšie, pretože sme prestriedali deväť hráčov. Súhra viazla a určite s tým nie som spokojný. So silným súperom sme však vyhrali 3:1, čo nám pomohlo psychicky a posunuli sme sa vyššie.“