V úvodnom zápase letnej prípravy sa zverenci Mariána Šarmíra radovali z víťazstva. Súboj proti Liptovskému Mikulášu sa hral v Závažnej Porube.

Červeno-čírni začali aktívne, no po hluchej pätnásťminútovke inkasovali po dvoch individuálnych chybách dva góly. Z priameho kopu sa nádherným gólom podarilo znížiť Tomovičovi a do konca polčasu stihol po peknej akcii po osi Tomovič - Richnák - Bališ, posledný menovaný vyrovnať na 2:2. V druhom polčase spartakovci dominovali a striedajúci Lošonský zaslúžene zariadil víťazstvo 3:2.

Spartak juniori - Liptovský Mikuláš 3:2 (2:2)
Góly:
38. Tomovič, 43. Bališ, 72. Lošonský
SPARTAK:
Vantruba - Pavlovčík (46. Nemček), Dzíbela (59. Juhás), Tóth, Janso (46. Hruštan) - Richnák (62. Čapkovič), Karim Guemache (55. Gojkovič) - Bališ (62. Lošonský), Tomovič, Traore (62. Osmič) - Dubec (51. Gombala)

Marián Šarmír (tréner Spartak jun.): "Napriek tomu, že sme boli v tvrdej záťaži v strede týždňa, som so všetkými hráčmi spokojný. V prvom polčase sme síce mali hluchých pätnásť minút a inkasovali sme po dvoch individuálnych chybách, no ešte do polčasu sa nám podarilo vyrovnať na 2:2. V druhom dejstve sme dokázali strhnúť víťazstvo na našu stranu. Priestor dostali všetci hráči, aj dorastenci, ktorí vyšli z dorastu, výkonom nesklamali. Musím pochváliť celý tím. V priebehu týždňa odídu možno dvaja - traja hráči na hosťovanie. Zmeny nevylučujem, no káder je na 85 % uzavretý. Osmič a Hruštan končia."

Druhý prípravný zápas čaká juniorov túto sobotu (9.7.), keď od 10.00 hod nastúpia v Dolnej Krupej proti Veľkému Mederu.