Zverenci Vladimíra Ekhardta sú po jeseni na šiestej priečke tretej ligy západ. V zimnej zaberačke si naplánovali sedem prípravných stretnutí. Tréningové jednotky absolvovali v domácich podmienkach.

Šieste miesto je, po úvodnom náročnom skladaním kádra, príjemným potešením. Na druhej strane, realizačný tím prízvukoval, že pohyb v strede tabuľky je ich celosezónnym cieľom.

"Veru, na to všetko dopadla jeseň dobre. Radi by sme na ňu v jarnej časti nadviazali a pokračovali v dobrých výsledkoch. Darilo sa nám herne i výsledkovo. Samozrejme, stalo sa, že napriek slušnému výkonu to nevyšlo na body. Mám na mysli súboje s Nitrou, Nemšovou či Borčicami. Sme však spokojní," uviedol tréner Ekhardt.

Pozitívne výsledky a progres si všimol i Nestor El Maestro, ktorý v úvode zimnej prípravy povolal do hlavného tímu dvojicu Július Gombala a Tomáš Vantruba. Obaja absolvovali s andelmi herno-kondičné sústredenie v Turecku. Vantruba naskočil do troch súbojov, Gombala sa predstavil v jednom. Po návrate z krajiny polmesiaca sa vrátili späť do juniorky.

"Myslím si, že je to výzva pre ostatných futbalistov, ktorí vidia, že aj z juniorky majú možnosť zapojiť sa do áčka. Všetko sa odvíja ale od ich výkonnosti. Nestor si vyskúšal dvojicu našich chalanov. V prípade menšieho kádra, resp. zranení, vie, koho môže osloviť. Nemusí ďalej testovať," pokračuje Vladimír Ekhardt.

Aj v priebehu zimnej prestávky sa už tradične trénerský kolektív zapotil pri skladaní kádra. Viacero futbalistov po prvej časti sezóny odišlo. Kormidelníkovi Ekhardtovi sa však vrátil napríklad fanúšikom dobre známy Filip Deket či Zolvík. Okrem nich figuruje v kádri dvojica zahraničných futbalistov – Srb Nemanja Spasojevič a Ukrajinec Ostap Malaševsky.

"Žiaľ, každé prestupové obdobie máme veľkú fluktuáciu hráčov. Odišlo nám šesť futbalistov. Pracujeme so štrnásťčlenným kádrom. Zvyšok je na našej komunikácii s vedením áčka, aby sme počas majstrovských duelov boli konkurencieschopní v tretej lige," doplnil skúsený kormidelník, ktorý v januári oslávil okrúhlu šesťdesiatku.

Prípravu na jarnú časť absolvovali juniori výlučne v domácich podmienkach. Nechýbali behy, práca s loptou či v posilňovni. Väčšina tréningových jednotiek sa, pre klimatické podmienky, odohrávala na umelom povrchu trnavskej Lokomotívy.

"Využíva ju azda tridsať mužstiev, čo nie je ideálne. Rovnako počasie nám neprialo, takže príprava nenaplnila úplne naše očakávania. Musíme sa tomu ale prispôsobiť a pripraviť na prvé kolo v Borčiciach," prízvukuje Ekhardt.

Hráčov juniorky čaká už iba záverečná generálka. Tú majú na programe v sobotu proti Sv. Juru. Následne ich čaká úvodné jarné kolo v Borčiciach (10.3. o 14.30 h., pozn. red.).

Aktuálny káder:
Július Gombala, Tomáš Vantruba, Kamil Jašúrek, Filip Deket, Denis Nemček, Filip Bango, Marco Kollár, Kristián Vangel, Lukáš Zolvík, Boris Juhás, Nemanja Spasojevič, Ostap Malaševsky, Matúš Pavlovčík.

Prípravné súboje:
FC Spartak juniori
– Jaslovské Bohunice 2:0
FK Rača – FC Spartak juniori 1:0
Nové Mesto nad Váhom – FC Spartak juniori 3:1
FC Spartak juniori – Devínska Nová Ves 6:1
Rohožník – FC Spartak juniori 1:0
FC Spartak juniori – OFK Dynamo Malženice 1:2
Sv. Jur – FC Spartak juniori (generálka v Senci, nedeľa 4.3. o 10.00 hod)