Súboj sa hral na umelej tráve v Považskej Bystrici.


"Domáce" Borčice sa ujali vedenia krátko po polhodine hry, keď sa gólovo presadil Slávik. Ten istý hráč uzavrel konečný rezultát po zmene strán. V 62. minúte pridal svoj druhý presný zásah. Mimochodom, Slávik je bývalý futbalista mládežníckych výberov Spartaka Trnava.

V červeno-čírnom drese prišli z hlavného mužstva juniorke pomôcť do brány Chudý a v poli Oravec s Čeredničenkom. Posledný menovaný sa vďaka svojim jesenným výkonom prepracoval do najlepšej jedenástky tretej ligy Západ. Okrem neho naskočili do stretnutia i nové posily Spasojevič s Malaševskym. Rovnako tak navrátilci Deket a Zolvík.

Zverenci Vladimíra Ekhardta si po prehratom súboji môžu napraviť chuť už budúci víkend. V nedeľu 18.3. privítajú na domácej pôde v Červeníku hráčov Prievidze. Výkop je naplánovaný o 10.30 h.


Borčice - Spartak juniori 2:0 (1:0)
Góly:
31. Slávik, 62. Slávik
SPARTAK: Chudý – Pavlovčík, Gombala, Spasovejič, Nemček – Čeredničenko, Deket, Oravec, Malaševsky, Jašúrek (64. Vangel) – Bogdanovski (56. Zolvík)
Rozhodovali: Havran - Ábel, Bojda
Diváci: 250

Vladimír Ekhardt (tréner FC Spartak juniori): "Myslím, že to bol vyrovnaný zápas. Obe mužstvá hrali celkom slušne. Rozhodli chyby, najmä prvý gól, keď sa stopér a brankár nedohodli. Herne sme boli vyrovnaným súperom. Mali sme nejaké príležitosti, ktoré zostali nepremenené. Šanca Čeredničenka, ktorý sa rútil sám na bránu, si pýtala gólové zakončenie. Keď nedáte gól, nemôžete vyhrať. Z tohto dôvodu je výsledok spravodlivý."