Juniori Spartaka Trnava privítali v nedeľu na umelej tráve trnavskej Lokomotívy hráčov Nededu. Treťoligista síce viedol, ale Spartak vďaka piatim gólom vyhral 5:2. Séria bez prehry v zimnej príprave sa pre zverencov Mariána Šarmíra natiahla už na päť zápasov.

V deviatej minúte poslal hostí do vedenia Slávik, ktorého si Neded požičal pre tento duel. Peknou strelou nedal Vahalíkovi šancu.

O pár minút na to sa snažil vyrovnať Bališ, no jeho pekná strela opečiatkovala žrď. Neúnavný Boris Bališ zamestnával obranu súpera prakticky celý prvý polčas. V 27. minúte si zbehol na Jirkov prízemný center a strelou k žrdi vyrovnal na 1:1. Bališovi jeden gól nestačil a v 34. minúte po prihrávke Deketa poslal domácich do vedenia 2:1.

V úvode druhého polčasu otestoval pozornosť brankára Coccia, ktorý opečiatkoval brvno.

Dvojgólovým rozdielom mohla juniorka viesť po peknej akcii Bališa, no Medgyes sám pred brankárom zlyhal. Sinan Medgyes sa z gólu radoval o pár minúte neskôr, keď prízemnou strelou nedal brankárovi šancu 3:1.

V závere zápasu videli diváci tri góly. Hostia sa dostali za obranou súpera ojedinelou akciou, čo využil Slávik a strelil svoj druhý gól v zápase 3:2.

Po Slávikovi skúšal na opačnej strane šťastie opäť Coccia, ale znova trafil iba brvno.

Na 4:2 zvyšoval druhým gólom v zápase Medgyes, pre ktorého to bol v piatom zápase siedmy gól v zimnej príprave.

Na konečných 5:2 uzavrel po Jirkovej prihrávke Filip Deket.

Tréner Šarmír už neráta s trojicou hráčou. Končí stopér Peter Halmeš, ktorý bol na skúške z Hornej Nitry. Stredepoliarovi Róbertovi Julinymu nepredĺžili hosťovanie z Trenčína a posledným tretím hráčom, ktorý sa lúči s juniorkou je Marek Ocelka.

V tíme naďalej pokračuje Filip Deket o ktorého mal eminentný záujem ViOn Zlaté Moravce. Kluby sa nedohodli na hosťovaní.

Spartak juniori – FC Neded 5:2 (2:1)

Góly: B. Bališ 2, Medgyes 2, Deket – Slávik 2

SPARTAK: Vahalík – Hrebík, Častulín, Juhás, Janso – Deket, Falcoi, Gojkovič – Jirka, Yao, B. Bališ

Striedali: Vantruba - Halmeš, Pavlovčík, Coccia, Juliny, Medgyes, Bakuš, Ocelka

Marián Šarmír (Spartak juniori): "Napriek najvyššiemu víťazstvu v príprave nie som absolútne spokojný s prístupom hráčov k zápasu. Z výkonu všetkých hráčov som sklamaný. Prišla fáza, keď som ich dnes pred zápasom pochválil a stal sa pravý opak, že som zostal sklamaný. Každý riešil herné situácie individuálne. Namiesto toho, aby sme situácie riešili kombinačne, aby si chalani schuti zahrali, viazla kombinácia a šetrili krokom. Každý chcel dať gól, asi sa chceli ukázať, chceli byť v novinách, pretože inak tomu nerozumiem," zhodnotil rozčarovane zápas hlavný tréner.