V siedmom kole skupiny západ o udržanie sa v DOXXbet lige vycestovali hráči Mariána Šarmíra do Dunajskej Lužnej.

Spartak inkasoval v zápase ako prvý, v pätnástej minúte prekonal Strapáka Bielik. V závere zápasu vyrovnával striedajúci Sinan Medgyes. Z pohľadu bojov o záchranu to je pre andelov veľmi dôležitý bod. V tabuľke sa nachádzajú na druhom mieste, o skóre pred Novým Mestom nad Váhom. Do konca súťaže zostáva odohrať tri zápasy (doma - Šaľa, Senec, vonku - Banská Bystrica).

Dunajská Lužná - Spartak Trnava juniori 1:1 (1:0)
Góly: 15. Bielik – 86. Medgyes
SPARTAK: Strapák – Hrebík, Dzíbela, Nikolič, Janso - Deket – Košťál (55. Dubec), Gojkovič (46. Guilavogui) - Bališ, Yao, Jirka (73. Medgyes)

Marián Šarmír (tréner FC Spartak juniori): "Už počas týždňa som chalanov upozorňoval na to, že súper, čo sa kombinácie týka, nie je na takej úrovni ako my. Majú silné štandardné situácie a, bohužiaľ, prvých pätnásť minút sme absolútne nezachytili. Zle sme súpera dostupovali, zle sme riešili situácie v obrannej fáze, v priebehu pätnástich minút si domáci vypracovali päť štandardiek a podarilo sa mu dať gól. Chvalabohu za ten bod. Boli sme futbalovejší, ale, žiaľ, nepodarilo sa nám pridať druhý gól."