Nebývalo zvykom, že v rámci zimnej prípravy vycestovali na herné sústredenie aj juniori Spartaka Trnava. Až do minulého leta, kedy sa rezerva vybrala za lepším počasím i podmienkami do Turecka. Tento rok sa tradícia zachovala a pod novým vedením odcestovali andeli na týždeň do maďarského Lipótu.

„Prostredie je vynikajúce. Chcel by som sa touto cestou poďakovať majiteľovi pánovi Poórovi, že nám toto umožnil. K dispozícií máme veľmi kvalitné podmienky k tréningu, taktiež stravu, ubytovanie, personál, je to tu výborné. Myslím si, že takéto podmienky nemajú niektoré ligové mužstvá, nie ešte druholigové, som za to vďačný,“ pochvaľoval si sústredenie tréner Šarmír.

Spartakovci trénujú každý deň dvojfázovo, zápas s rumunským Sepsi OSK bol jediný, ktorý v Lipóte odohrajú. V piatok sa vracajú späť do Trnavy.

„Potrebujeme pilovať hru a systém, pretože miestami, hlavne v druhom polčase, to nie je podľa mojich predstáv,“ naznačil Šarmír aj k nezvládnutým záverom zápasov.

„Je to spôsobené tým, že v zápase prestriedame viac hráčov. Súhra potom viazne a niektorí hráči z lavičky nemajú takú kvalitu, ako tí, ktorí nastúpia v prvom polčase. Tým nechcem nikoho uraziť, ale, bohužiaľ, je to tak. Budeme musieť popracovať na jednom až dvoch hráčoch, ktorí zvýšia konkurenciu čo sa týka lavičky, pretože jedenásti hráči nemôžu potiahnuť celú ligu,“ dodal.

Po zápase s Győrom sa s tímom rozlúčila trojica Bičkei, Královič a Roško. Jednou z nových tvári, ktorá skúša šťastie, je 24-ročný stopér Ben Youssouf z Guinei.

„Ukazuje sa ako skúsený hráč, hrá veľmi dobre pozične. Jeho najväčším problémom je komunikácia, dohovorí sa iba francúzsky, ale myslím si, že nám svojimi skúsenosťami určite pomôže,“ vyjadril sa Marián Šarmír k Benovi.

Predĺženou rukou trénera je skúsený 30-ročný stopér Roman Častulín.

„Milo ma to tu prekvapilo, je tu dobrá partia, dobrý tréner, kvalitné tréningy. Mojou úlohou bude občas dirigovať mladších hráčov a hlavne po psychickej stránke, keď dostaneme rýchly gól, aby sa nezložili,“ objasnil svoju úlohu v tíme bývalý hráč Myjavy.

Sústredenie v Lipóte nie je len o tréningoch, slúži tiež k utuženiu kolektívu. V kabíne juniorov sa tvorí solídna partia.

„Zábavy je tu dosť, chalani sa tu stále prsia či už pri biliarde alebo stolnom futbale,“ prezradil kapitán tímu Deket ako hráči trávia voľný čas.

„Okrem toho máme súťaž v bagu. Kto spraví rekord, zaželá spoluhráčom zábavným spôsobom dobrú chuť k večeri buď pesničkou alebo básničkou. Prvý bol Bakuš, ktorý spieval prší, prší. Bohužiaľ, naposledy som to bol ja a keďže spievať neviem, vymyslel som básničku. Myslím, že sa chalanom páčila,“ smial sa na záver Filip Deket.