Juniori Spartaka Trnava sa v piatom kole skupiny západ o udržanie v DOXXbet lige predstavia doma proti Banskej Bystrici. Zápas má výkop o 10.30 h.

Zverenci Mariána Šarmíra ťahajú štvorzápasovú víťaznú šnúru, keď si v predchádzajúcich kolách poradili s Novým Mestom nad Váhom, Dunajskou Lužnou, Šaľou a naposledy v Gabčíkove so Sencom. Hráči Dukly Banská Bystrica prehrali v posledných štyroch zápasoch iba na pôde Dunajskej Lužnej.

„Nálada v kabíne je oveľa lepšia ako na začiatku súťaže. Vždy, keď sa darí či už herne alebo výsledkovo, je to v kabíne cítiť,“ vyjadril sa Šarmír na margo kabíny.

Trénera Šarmíra môže tešiť hlavne výborná efektivita v posledných zápasoch. Andeli strelili desať gólov a inkasovali iba tri. Aj vďaka tomu dokázali spartakovci stiahnuť náskok na tretie miesto. Aktuálne strácajú na Dunajskú Lužnú už iba dva body a druhé Nové Mesto nad Váhom štyri.

„Našou motiváciou stále zostáva záchrana zo stratenej situácie. Všetci si môžeme dokázať, že poctivá práca sa vždy oplatí. Teší ma, že chlapci drú, hrajú agresívny, útočný futbal, ktorý nám prináša ovocie,“ netajil tréner spokojnosť s poslednými výsledkami.

Dukla Banská Bystrica je v úplne inej situácii. Hráči Ľubomíra Faktora so 42-bodmi vedú skupinu západ o zotrvanie. Posledné dve merania síl zvládli lepšie Bystričania. Doma zvíťazili 2:1 a na pôde Spartaka 2:0.

„Doteraz sme vyhrali bitku, nie celú vojnu. Od toho máme ešte ďaleko. Verím, že spoločnými silami to dokážeme,“ Marián Šarmír dal jasne najavo, že boj o záchranu nevzdajú.

Zápas má v nedeľu výkop o 10.30 h v Červeníku.