Juniori Spartaka Trnava privítajú túto nedeľu Nitru. Súboj má výkop od 10.30 h v Červeníku. Zverenci Mariána Šarmíra majú tak pred sebou ďalší dôležitý zápas v boji o záchranu. Na predchádzajúci proti Šali (0:1) musia dať zabudnúť a predviesť oveľa lepší výkon.

„Sklamanie a rozčarovanie z predvedenej hry a výsledku bolo veľké. Hráči si sami uvedomili, že hrali úplne niečo iné, čo od nich vyžadujem. Musíme sa z toho poučiť a naďalej pokračovať vo výchove hráčov. Potešil ma Oravec, ktorý bol najlepší na ihrisku. Povzbudilo ma to do ďalšej práce, pretože takouto cestou sa chcem uberať, aby mladí odchovanci boli pripravení pre hlavný tím,“ vrátil sa tréner Šarmír k zápasu v Šali.

Proti Nitre nečaká juniorov nič jednoduché. V poslednom jesennom meraní síl ťahali vtedy ešte pod vedením Zelenského za kratší koniec po prehre 0:1.

Aktuálne sa s tridsiatimi bodmi Nitra nachádza na štvrtom mieste tabuľky. V dvoch jarných zápasoch si hráči Róberta Barboríka zaknihovali jedno víťazstvo a jednu remízu. Spartak okupuje predposlednú priečku s deväťbodovým mankom na svojho najbližšieho súpera.

„Bol som sa pozrieť na ich dvoch zápasoch, je to mladé, kombinačné a behavé mužstvo. To nám bude vyhovovať,“ hovorí Marián Šarmír.

Trénera andelov môže tešiť návrat Filipa Deketa, ktorý nemohol zasiahnuť do jedného zápasu pre päť žltých kariet. V prvom jarnom vystúpení výrazne prispel k trom bodom.

„Som rád, že bude Deki k dispozícii, pomôže nám k výhre,“ uviedol stručne a jasno Šarmír.

Nitra sa naopak nemôže spoľahnúť na góly najlepšieho strelca druhej ligy Pauknera, ktorý prestúpil do maďarského tímu Békéscsaba.

Kabína andelov si ďalšiu stratu bodov nemôže pripustiť. Pre víťazstvo urobia všetko.

„Nálada v kabíne je víťazná,“ povedal na záver Marián Šarmír.

Príďte v nedeľu od 10.30 h povzbudiť našich chlapcov do Červeníka!