Juniorka vyhrala druhý zápas za sebou, dvojgólový Tomovič

Juniorka vyhrala druhý zápas za sebou, dvojgólový Tomovič

Juniori Spartaka Trnava vycestovali v šiestom kole druhej ligy západ na pôdu nováčika do Svätého Jura. O troch bodoch rozhodli na konci duelu dva góly Tomoviča.

V bráne dostal príležitosť mladý Martin Vantruba, ktorý si svoje miesto zastal a inkasoval iba jeden gól. V 69. minúte ho prekonal vyrovnávajúcim gólom Martin Vika. Z hlavného mužstva Spartaka sa v drese juniorky predstavili aj Hladík, Košťál a Yao. Posledný menovaný otváral skóre stretnutia, keď v pätnástej minúte prekonal Hippa. Tri minúty pred koncom zápasu nariadil rozhodca stretnutia pokutový kop. Loptu na biely bod si postavil Tomovič a so šťastím poslal svoj tím do vedenia 2:1. Ten istý hráč uzavrel konečný rezultát na 3:1 pre juniorku v nadstavenom čase.

Spartakovci sa vďaka víťazstvu posunuli na siedme miesto tabuľky, na konte majú osem bodov. Šiesta Žilina má rovnaký počet bodov, ale lepšie skóre. Juniorka najbližšie privíta "doma" v Červeníku Duklu Banská Bystrica. Súboj sa hrá v nedeľu štvrtého septembra od 10.30 hod.

Svätý Jur - Spartak juniori 1:3 (0:1)
Góly: 69. Vika - 15. Yao, 87. Tomovič (11 m), 90+. Tomovič
Žlté karty: 85. Angelovič, 86. Benes, 86. Hulák
SPARTAK: Vantruba - Hrebík , Tóth, Hladík, Janso – Gojkovič, Tomovič, Košťál (46.Richnák) – Ujlaky, Yao (79. Traore), Bališ (63. Gombala)
Diváci:
320

Marián Šarmír (tréner Spartak juniori): "Prišli sme sem s jednoznačným cieľom vyhrať a nadviazať na tri body, ktoré sme v stredu získali v Novom Meste nad Váhom. Zásluhou výborného kolektívneho výkonu sa nám to podarilo. Žiaľ, opäť sme nepremieňali šance, po prvom polčase mohlo byť 0:4 a dohrával by sa zápas. Skomplikovali sme si to, inkasovali sme po individuálnej chybe, čomu sa musíme vyvarovať. Záver sme zvládli bravúrne. Ďakujem chlapcom, že to zvládli do víťazného konca."aktuálne na spartak.sk