Sériu ako hrom ťahajú zverenci Mariána Šarmíra. V desiatom kole druhej ligy západ vycestovali na pôdu posledného Pohronia. Nezaváhali ani tam.

Tréner Šarmír mohol z hlavného mužstva Spartaka využiť služby Vantrubu, Oravca, Čonku a Košťála.
Juniorov poslal v 25. minúte do vedenia Filip Tomovič. Premenil pokutový kop. Desať minút po nástupe do druhého dejstva dokázal odpovedať, rovnako z penalty, Nurkovič. Zo strany Pohronia to bolo všetko. O troch bodoch rozhodol v samotnom závere duelu, druhým presným zásahom v zápase, Filip Tomovič. V tabuľke sa s 18 bodmi červeno-čírni nachádzajú na piatom mieste. Najbližšie sa juniori predstavia doma, v nedeľu druhého októbra privítajú od 10.30 hod Nitru.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - Spartak juniori 1:2 (0:1)
Góly: 55. Nurkovič (11 m) - 25. Tomovič (11 m), 88. Tomovič
Žlté karty: 16. Turčák, 24. Hrnčiar, 63. Pelegríni, 65. Paraj, - 60. Gojkovič, 65. Tomovič, 75. Traore
Červená karta: 71. Paraj - 2ŽK
SPARTAK: Vantruba - Gombala, Tóth (C) (9. Dzíbela), Oravec, Čonka - Richnák, Tomovič, Košťál (55. Gojkovič) - Ujlaky (65. Traore), Dubec, Bališ
Rozhodovali:
Šuniar - Súkeníková, Hrmo
Diváci: 509

Marián Šarmír (tréner Spartak juniori): "Prišli sme sem s cieľom natiahnuť sériu bez prehry. Vedeli sme, že domáci sú zdatný kolektív, ich postavenie v tabuľke nezodpovedá kvalite kádra. V zápase to potvrdili, hrali agresívne a včas dostupovali. Bol to náročný zápas, avšak zvládli sme ho veľmi dobre. Tri body ma tešia."