Zverencom Mariána Šarmíra sa zatiaľ nedarí zobudiť zo zimného spánku. V dvoch dueloch nezískali ani bod, a tak ich v nedeľu, ak sa chcú udržať v prvej šestici tímov, čaká nesmierne dôležitý súboj proti Pohroniu.

Aj keď treba povedať, že k prvému bodu boli v ostatnom kole na pôde Skalici veľmi blízko. Po góle Čeredničenka viedli 1:0, avšak po zmene strán domáci Skaličania pridali na tempe a v samom závere sa im podarilo duel otočiť vo svoj prospech.

"Je to škoda, stretnutie sme mali dobre rozbehnuté. Prvé dejstvo bolo z našej strany dobré, súpera sme do ničoho nepustili. Po prestávkena nás vybehli, mrzia nás dva góly, ktoré sme si dali sami," vrátil sa v krátkosti k nevydarenému zápasu záložník Ján Magdolen.

Obe mužstvá sa dobre poznajú. Spartakovci dokázali Pohronie poraziť na jeho ihrisku v desiatom kole 2:1. Dvomi gólmi sa blysol kapitán Filip Tomovič.

"Všetci si uvedomujeme, že nás čaká najdôležitejší zápas. Všetko máme vo svojich rukách, verím, že to zvládneme. Očakávam náročný duel, hostia prídu nabudení a ich hra bude dobre zorganizovaná. Preferujú defenzívny štýl, hráme však doma, a tak by sme to mali zvládnuť podobne, ako na ich pôde,” uviedol Tomovič.

Boj o posledné dve miestenky v prvej šestke je nesmierne vyrovnaný, veď andelov delí od zostupu iba jeden bod. O postup bojuje okrem juniorov aj Nové Mesto nad Váhom a práve FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

“Po Skalici, kde nám v závere unikol bod, sme sa dali dokopy. Počas celého týždňa sa pripravujeme hlavne po psychickej stránke. Som si istý, že herne sme pripravení. Ideme vyhrať," hlási sebavedomo na záver Magdolen.

O tom, či sa “doma” v Červeníku juniorke podarí získať dôležité tri body sa dozvieme v nedeľu od 15.30 hod.