Netradične v pondelok sa predstavia "doma" v Červeníku juniori Spartaka Trnava. Zverenci Mariána Šarmíra privítajú béčko Slovana Bratislava.
// <!--[CDATA[ (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); // ]]-->

Juniorka sa proti belasým v tejto sezóne už raz predstavila. V treťom kole zachraňoval na súperovom ihrisku bod za remízu 1:1 Oliver Janso. Ľavý obranca sa v nadstavenom čase presadil po prihrávke Tomoviča.

"Napriek tomu, že sme sa presadili až na konci duelu, boli sme lepším tímom. Odštartovali sme tam sériu, ktorú budeme chcieť, samozrejme, potiahnuť aj po tomto stretnutí," avizuje Filip Tomovič.

Od augusta sa zmenilo veľa vecí. Juniori neprehrali posledných jedenásť zápasov. Naopak, slovanisti sa trápia, nachádzajú sa na desiatom mieste tabuľky. Na, momentálne, štvrtý Spartak strácajú pätnásť bodov. Z posledných piatich súbojov vyhrali jeden (s Novým Mestom nad Váhom), rovnako jeden remizovali a tri prehrali.

"Séria môže byť naša výhoda aj nevýhoda. Verím, že sa pripravíme na 100 % a bez ohľadu na tabuľkové postavenie súpera zápas zvládneme herne aj výsledkovo," pokračuje Tomovič.

Derby má v pondelok v Červeníku výkop o 15.00 hod.