V úvodnom jarnom kole privítajú zverenci Mariána Šarmíra na „domácej“ pôde v Červeníku hráčov Šamorína. Tabuľkovo sa stretne tretí tím proti piatemu. Oba celky delí od seba iba skóre.

Počas zimnej prestávky sa v oboch kádroch zmenilo niekoľko hráčov. Juniorku opustili po jeseni Erik Ujlaky, Privat Yao, Dušan Dzíbela a Róbert Richnák s Borisom Bališom. Mužstvo naopak posilnili skúsení futbalisti ako Cíferský, Sedlák či Čeredničenko. V príprave sa stretli s ôsmimi celkami. V piatich prípadoch sa radovali z výhry, v jednom sa zrodila remíza a v dvoch ťahali za kratší koniec.

Príprava bola v domácich podmienkach veľmi dobrá. Stretli sme sa s českými a slovenskými tímami. Všetko sme smerovali na prvé štyri jarné kolá. Chceme nadviazať na jesennú časť a určite skončiť do šiesteho miesta,“ hovorí presvedčivo defenzívny pilier Miroslav Hrebík.

Šieste miesto by juniorom zaručilo miestenku v celoslovenskej lige, ktorá sa spojí aj s východom. Zápasy by dostali väčší náboj a kvalitu. V úvode zimnej zaberačky laboroval Hrebík so zápalom, ktorý ho vyradil mimo hru na dva týždne. Ako hovorí, všetko je v poriadku a teší sa na dôležité súboje.

Verím, že sme dostatočne pripravení, pretože po zvládnutí najbližších štyroch kôl zostaneme v hornej polovici a môžeme sa baviť futbalom. Doteraz som na východe nehral, určite by som tie výjazdy chcel zažiť,“ hovorí ďalej s úsmevom Hrebík.

Juniori sa so Šamorínom stretli už na jeseň, na ich pôde remizovali 2:2. Tentoraz ich čaká oveľa dôležitejší zápas, veď obaja majú po 32 bodov. Prvá šestica tímov je mimoriadne vyrovnaná, jedno zaváhanie môže andelov stáť naozaj veľa, čo si sami uvedomujú.

Na Šamorín by mala platiť kombinačná hra s rýchlym prechodom do útoku. Majú veľa zahraničných hráčov, hlavne Brazílčanov. Netaja sa tým, že chcú mať loptu na kopačkách čo najdlhšie. Musíme ich vysoko napádať a nenechávať im žiadny priestor,“ uviedol na záver Miroslav Hrebík.

To, ako juniorka Spartaka vstúpi do jarnej časti druhej ligy, sa dozvieme v nedeľu od 10.30 hod v Červeníku.