V skupine o záchranu zostávajú do konca sezóny tri zápasy. Zverenci Mariána Šarmíra privítajú v nedeľu "doma" v Červeníku hráčov Banskej Bystrice.

Na západe sa sezóna už iba dohráva. Andeli majú na čele nedostihnuteľný náskok ôsmich bodov. Tabuľkovo sa stretne prvý tím proti štvrtému. Hráči Banskej Bystrice strácajú na Spartak až 26 bodov.

Juniori majú v tejto sezóne s Bystricou pozitívnu bilanciu. Oba dueli na jej pôde vyhrali (2:0 a 4:0, pozn. red.). Červeno-čírni si svojim súperom poradili aj doma, výsledkom 3:1. Víťazstvo sa preto očakáva aj v nedeľu.

Andeli sa môžu spoľahnúť na výbornú defenzívu. V doterajších ôsmich stretnutiach v skupine o záchranu inkasovali iba šesť gólov a sedemnásť strelili. Vo výbornej forme hrá Iľja Čeredničenko, ktorý má na konte jedenásť presných zásahov. O dva menej vsietil kapitán Filip Tomovič, ktorý sa vrátil po zranení a v ostatných dvoch súbojoch nastupoval v priebehu stretnutia.

To, čo sa spartakovcom podarí poraziť Banskú Bystricu aj v štvrtom tohtosezónnom dueli, sa dozvieme v nedeľu od 10.30 hod v Červeníku.