V predposlednom, sedemnástom kole a zároveň poslednom jesennom na domácom trávniku čaká juniorov Spartaka Trnava v nedeľu Svätý Jur. Pôjde o ďalší dôležitý súboj, keďže spartakovci stále nemajú istotu prvej šestky.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

V minulom kole sa „doma“ v Červeníku zverenci Mariána Šarmíra predstavili proti Novému Mestu nad Váhom. Šesťbodový súboj nezvládli podľa predstáv a po výsledku 0:3 ťahali za kratší koniec. Skomplikovali si tak boj o prvú šestku.

"Hneď v úvode sme inkasovali, súper sa následne stiahol a vyrážal do rýchlych protiútokov. Dobre bránil, nedokázali sme sa cez nich dostať. Bohužiaľ, stretnutie nám nevyšlo podľa predstáv. Z posledných dvoch jesenných zápasov chceme získať šesť bodov," avizuje motivovane jeden zo základných pilierov juniorov Erik Ujlaky.

Červeno-čírni sa v tejto sezóne proti Svätému Juru predstavili v šiestom kole. Po góle Yaoa a dvoch Tomoviča vyhrali 3:1. Podobný výsledok si želajú aj teraz.

"Podali sme výborný výkon, hlavne čo sa týka držania lopty a vytvárania si šancí. Verím, že duel zvládneme opäť. Dva góly by som neodmietol ani v nedeľu," usmieva sa Filip Tomovič.

Odvtedy sa však situácia zmenila. Po jedenásť zápasovej sérii bez prehry prišiel mierny pokles, čoho dôsledkom sú aj tri posledné stretnutia, v ktorých juniori získali iba jeden bod (2:2 s Martinom, pozn.). So Slovanom a Novým Mestom prehrali.

"Nálada je ale v kabíne stále dobrá, sme v prvej šestke, takže máme všetko vo svojich rukách," dodáva Tomovič.

Tabuľkovo sa v nedeľu stretne šiesty tím proti predposlednému. Andeli majú pred siedmou Žilinou náskok iba dvoch bodov. Na prvú trojku strácajú tri, resp. šesť.

"Nepodceňujeme nikoho. Očakávam, že budú vychádzať zo zabezpečenej obrany a hrať na brejky. Musíme sa s tým vysporiadať," myslí si 23-ročný kreatívny záložník Filip Tomovič.

Hráči zo Svätého Jura sa v poslednom období trápia, tri body si pripísali naposledy na začiatku októbra, keď ozbíjali béčko Slovana. Odvtedy ťahajú šnúru piatich zápasov bez jediného získaného bodu.

"Sme favorit, bolo by dobré, keby sa nám podarí streliť gól čo najrýchlejšie. Ostatné tri zápasy sme nevyhrali, čaká nás posledný domáci v tejto jeseni. Spravíme všetko pre to, aby sme vyhrali. Viem, že hráme trocha mimo mesta, ale bolo by skvelé, keby nás prišlo povzbudiť ešte viac ľudí ako obvykle,“ uzavrel Erik Ujlaky.

Juniorov môžete prísť povzbudiť v nedeľu 13.11. od 10.30 hod do Červeníka.