V nedeľu 16.10. čaká zverencov Mariána Šarmíra trináste kolo druhej ligy západ. V ňom juniori privítajú "doma" v Červeníku susednú Sereď.

Bude to derby ako remeň, čo sa ukázalo už v druhom kole, kedy juniori vycestovali na ihrisko svojho súpera. V zápase padli štyri góly, rozhodca rozdal päť žltých kariet, odpískal penaltu a zranenie si odniesol Matúš Paukner. Spartakovci prehrali 1:3. Bola to ich, zatiaľ, posledná prehra v tejto sezóne. Odvtedy andeli neprehrali desať zápasov v rade.

"Bol to náš najhorší zápas v sezóne. Dúfam, že podobne už nikdy nebudeme hrať. Vybuchli sme tam, ale je to za nami, netreba sa k tomu vracať," zaspomínal si v krátkosti na prvý duel so Sereďou stopér Dušan Dzíbela.

V nedeľnom stretnutí sa stretnú tabuľkoví susedia. Štvrtá Sereď stráca na tretí Spartak jeden bod. Prípadným víťazstvom môžu andeli poskočiť vyššie a vylepšiť historické tabuľkové maximum. Na lídra zo Skalice majú manko jedného bodu.

"Súpera poznáme veľmi dobre, máme im čo oplácať. Opäť sa stretneme proti bývalým spoluhráčom. Verím, že sa nám podarí natiahnuť sériu zápasov bez prehry," zaželal si Dzíbela.

Tréner Marián Šarmír môže v dueli počítať už aj so službami Filipa Tomoviča, ktorý si odpykával trest za žlté karty. V aktuálnom ročníku strelil štyri góly a na tri prihral.

"Tento týždeň má neuveriteľnú streleckú formu, snáď ju nezabudne na Slávii," zavtipkoval na záver Dušan Dzíbela.

Súboj má v nedeľu v Červeníku výkop o 10.30 hod.