V šestnástom kole čaká zverencov Mariána Šarmíra jeden z kľúčových zápasov v boji o prvú šestku. Juniori privítajú "doma" v Červeníku Nové Mesto nad Váhom.

Tabuľkovo sa stretne štvrtý Spartak proti siedmemu Novému Mestu. Avšak bodový rozdiel je minimálny, keďže zverenci Dušana Kramlíka zaostávajú iba o dva body. Prípadná prehra by juniorov odsunula do stredu tabuľky.

"Je to dôležitý zápas, ktorý musíme zvládnuť, aby sme sa udržali v prvej šestke," zdôraznil defenzívny pilier juniorky Miroslav Hrebík.

V posledných troch dueloch juniori nezvíťazili, dvakrát remizovali (Sereď, Martin) a raz prehrali (Slovan Bratislava B). Ukončili tak skvelú, jedenásťzápasovú šnúru bez prehry. Ich najbližší súper si pripísal dve výhry (Svätý Jur, Martin) a jednu prehru (Slovan Bratislava B).

"Hostia prídu hrať so zatiahnutou obranou, budú sa snažiť vyrážať do brejkov. Verím, že ich dokážeme eliminovať," pokračuje Hrebík.


Oba celky sa dobre poznajú. Zverenci Mariána Šarmíra odštartovali dlhú sériu práve na pôde Nového Mesta nad Váhom víťazstvom 1:0.

"Bude na nich platiť kombinačná hra a kolmé prihrávky za obranu," dodal na záver Miroslav Hrebík.

Stretnutie sa hrá v sobotu v Červeníku od 13.30 hod.