Káder s minimálnymi zmenami, cieľom zostáva Európska liga

Káder s minimálnymi zmenami, cieľom zostáva Európska liga

V piatok poobede sa generálny manažér Pavel Hoftych, tréner Miroslav Karhan a kapitán Lukáš Greššák posadili pred novinárov. Odpovedali na otázky ohľadom zimnej prípravy, zmien v kádri, ale i atmosfére v kabíne.

Bez výrazných zmien

Veľké zmeny sa po jeseni v kádri neudiali. Mužstvo opustili Yao, ktorý odišiel na hosťovanie do Zlatých Moraviec. V prípade dobrých výkonov sa ale v lete môže vrátiť naspäť, Bališ (Senica), Richnák (Sereď), rovnakým smerom putuje aj útočník Matúš Paukner, s ktorým spartakovci ukončili profesionálnu zmluvu a Loic Gagnon. S francúzskym legionárom vedenie klubu rokuje o rozviazaní kontraktu. Na jar by sa mal vrátiť domov. Opačným smerom prišla len dvojica hráčov, Kerlon a Kubilay Yilmaz.

"Podstatu sme videli v dvoch veciach, nerobiť veľké zásahy do mužstva, pretože máme dostatok kvalitných, skúsených a mladých hráčov. Viacerí sa vrátili po zranení. Druhým bodom je príprava v domácich, drsnejších podmienkach. Po sezóne si s trénermi sadneme a preberieme, aký to má dopad na mužstvo," uviedol generálny manažér Pavel Hoftych.

Výrazne menšie pohyby v mužstve kvitoval i tréner Miroslav Karhan. Lodivod Spartaka verí, že jeho hráči sú na prvý zápas pripravení.

"Bolo zaužívané, že šesť hráčov odišlo a ďalších šesť prišlo. Podarilo sa nám udržať tím pokope, čo vidím ako výhodu, pretože chalani majú zaužívané určité veci a sú na seba zvyknutí. Môžeme z toho na jar ťažiť. Mrzí ma len to, že sa do prvého ligového zápasu nedostaneme na prírodný trávnik. Verím, že sú hráči natoľko skúsení a stretnutie napriek tomu zvládnu," povedal tréner Miroslav Karhan.

Zranená je už len trojica hráčov

Štyri dni pred úvodným duelom Spartaka visí otáznik nad Slobodom, ktorý má silno narazenú pätu a problémy so stehenným svalom trápia aj Lukáša Greššáka. Pozitívny je návrat Martina Mikoviča, ktorý je pripravený zasiahnuť do stretnutia.

"Mikovič trénuje druhý týždeň naplno. Dobieha zameškané zo začiatku prípravy, keď má mužstvo voľno, dáva si dvojfázové tréningy. Uvidíme, či bude schopný odohrať celý zápas," objasnil Karhan.

Záujem o viacerých hráčov

Generálny manažér vidí dôležitosť najmä v tom, aby káder fungoval podľa predstáv. V tíme sa podľa jeho slov nachádza viacero hráčov, ktorí môžu v budúcnosti zmeniť dres. Počas zimnej prestávky sa spomínal interes o niektorých futbalistov Spartaka. Na žiadneho však neprišla konkrétna ponuka.

"Máme napríklad Jakubecha a Vantrubu, ktorý urobil progres. Je to budúcnosť Trnavy. S veľkým úspechom sa vrátil Tambe a ďalším hráčom je Erik Jirka. Vďaka dobrým výkonom si pýta miesto v základnej zostave. Ide o zaujímavého hráča. Dôležitú rolu zohráva aj fakt, že juniorka hrá druhú ligu, ktorá našim futbalistom pomáha v adaptácii," dodal Pavel Hoftych.

Cieľom zostáva Európska liga

Nielen priaznivci andelov, ale i samotní hráči s trénermi si želajú, aby sa v lete zopakovala atmosféra zo zápasu proti Austrii Viedeň. Po odstúpení Myjavy čaká spartakovcov o niečo ťažší boj.

"Musíme byť určite pripravení na to, že keď naši súperi zaváhajú, dokážeme to využiť. Na Slovan strácame síce šesť bodov, ale je to hrateľné. Zabojujeme, aby sme si v lete zahrali podobný zápas ako naposledy," sľubuje Miroslav Karhan.

Novým kapitánom je Greššák

Atmosféra v kabíne je po zimnej zaberačke pozitívna. Červeno-čírni sa tešia na štart ligy. Ako povedal nový kapitán Lukáš Greššák, pre každého futbalistu je lepšie, keď môže viac hrať ako trénovať.

"Behali sme a tvrdo pracovali. Bola to dobrá príprava, no už nám je dlho, tešíme sa na futbal. Máme za sebou sústredenie v Česku, kde nebol žiadny problém. Už nech ale hráme," povedal s úsmevom na tvári Greššák, ktorého si za vodcu tímu vybral trénerský tím na čele s Miroslavom Karhanom. Štafetu prebral po Martinovi Mikovičovi.

Úvodné kolo čaká spartakovcov už v utorok 21.2., keď od 17.00 hod nastúpia v Poprade proti Michalovciam. Lístky bude pred vstupom do sektora hostí predávať priamo na mieste, asi hodinu pred výkopom, koordinátor pre styk s fanúšikmi Branislav Fišera. Fanúšikovia majú k dispozícii 200 vstupeniek.

Káder pre jarnú časť Fortuna ligy:
Brankári:
1 Adam Jakubech, 41 Matej Strapák, 72 Vantruba Martin
Obrancovia:
21 Boris Godál, 34 Lukáš Greššák, 15 Ivan Hladík, 17 Peter Čögley, 3 Oliver Janso, 20 Matúš Čonka, 5 Denis Horník, 2 Andrej Kadlec, 24 Matej Oravec, 22 Martin Tóth
Stredopoliari:
27 Emir Halilovič, 33 Erik Jirka, 10 Kerlon Moura de Souza, 8 Martin Mikovič, 23 Anton Sloboda, 32 Lukáš Mihálik, 18 Martin Košťál, 7 Issiaka Babatounde Bello
Útočník:
26 Ivan Schranz, 29 Robert Ndip Tambe, 13 Daniel Dubec, 11 Kubilay Yilmaz

Výsledky zimnej prípravy:
Spartak - 1.SC Znojmo FK 2:2 (2:0) hralo sa 14.1. v Senci Góly: 41. Janso, 45. Koštál
Spartak - FC Fastav Zlín 2:1 (2:0) hralo sa 17.1. v Uherskom Brode Góly: 37. Jirka, 42. Sloboda
Spartak - Slovácko 2:2 (0:2) hralo sa 20.1. v Uherskom Brode Góly: 54. Yilmaz, 55. Yilmaz
Spartak - Zbrojovka Brno 1:1 (1:1) hralo sa 25.1. v Brne Góly: 14. Jirka
Spartak - Sigma Olomouc 0:2 (0:1) hralo sa 28.1. v Seredi
Spartak - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:2) hralo sa 1.2. v Steinbrunne Góly: 5. Sloboda, 78. Čonka
Spartak - FK Senica 2:0 (1:0) hralo sa 4.2. v Senici Góly: 3. Košťál, 89. Kerlon
Spartak - Lokomotiva Zvolen 3:1 (1:0) hralo sa 7.2. v Senci Góly: 45. Bello, 53. Jirka, 80. Košťál
Spartak - Baník Ostrava 2:2 (1:2) hralo sa 11.2. v Senici Góly: 12. Jirka, 83. Schranz

Bilancia: 9 zápasov, 3 víťazstvá, 4 remízy, 2 prehry, skóre: 16:14. Najviac minút odohral Ivan Hladík (605), najlepším strelcom sa so štyrmi presnými zásahmi stal Erik Jirka.

VIDEO: http://fcspartak.tv/v519-tlacova-konferencia-spart...

aktuálne na spartak.sk