Kapitán vymenil trávnik za nemocničné lôžko: Každým dňom sa môj stav zlepšuje

Kapitán vymenil trávnik za nemocničné lôžko: Každým dňom sa môj stav zlepšuje

LUKÁŠ GREŠŠÁK si do konca aktuálnej sezóny dres Spartaka Trnava na seba neoblečie. Od pondelka leží v nemocnici. Lieči si zápal šžachy. V piatok ráno ho navštívil generálny manažér Pavel Hoftych spolu s prezidentom Dušanom Keketim.

Nepríjemné zranenie sa mu ozvalo po stretnutí so Slovanom Bratislava (0:3, pozn. red.), no napriek tomu ešte odohral duel proti Michalovciam. Pri bežnej lekárskej prehliadke starého úrazu mu z ničoho nič začala opúcha žavá noha. Lekári neskôr zistili silný zápal šžachy.

"Prvé dva, tri dni boli zlé. Bojoval som s teplotami a noha mi neustále puchla. Od stredy večera sa to, našastie, zlepšuje. Začali účinkova antibiotiká," vydýchol si dispečer stredu poža Greššák.

Doba rekonvalescencie je otázna. Lekári odhadujú pä až šes týždňov v pokoji. Po nich môže zača s žahkým výklusom. Dlhé dni, ktoré sa začínajú pred štvrtou hodinou ráno, mu spríjemňujú i spoluhráči. Každý deň ho navštevujú. Ako však kapitán Spartaka prezradil, viac-menej sa nudí. No vďaka návštevám prichádza na pozitívne myšlienky.

"Okrem chalanov prišla aj moja manželka z Oravy. Vežmi sa z nej teším, je pre mňa vežká podpora. Sestrička ma vždy zobudí s tabletkami. Neskôr je vizita, medzitým sa snažím spa. Keď nespím, niečo čítam alebo sa hrám na telefóne. Našastie, v televízii sú majstrovstvá sveta v žadovom hokeji, takže mám čo pozera. Vo štvrtok som fandil Nemecku, ktoré hralo s Kanadou. Chcel som, aby bolo predĺženie a hokej sa tak predĺžil," uviedol s úsmevom na tvári.

Dvadsaosemročného defenzívneho univerzála dobrá nálada neopúša. Počas zranenia sa snaží myslie pozitívne. Už sa teší na presun domov. Ako poznamenal, dlhšia pauza mu môže pomôc pred novou sezónou.

"Nie je nič príjemné leža tu celý deň. Musím to prija tak, ako je. Treba s tým ži, vydrža, a keď sa bude da, znova naplno trénova," dodal LukᚠGreššák.

Zranená noha musí by v pokoji, keď ju zvesí, dostane sa mu do nej krv a začne ho páli. V piatkovom stretnutí, ktoré hrá Spartak na pôde Senice sa určite nepredstaví. Rovnako ani v poslednom súboji tejto sezóny. Chalanov podporí správou a na diažku im bude drža palce. Lukášovi želáme čo najrýchlejší návrat na futbalový trávnik!

aktuálne na spartak.sk