Klub si v piatok uctí Antona Malatinského, od jeho smrti uplynie 25 rokov

Klub si v piatok uctí Antona Malatinského, od jeho smrti uplynie 25 rokov

V piatok 1. decembra to bude 25 rokov čo nás vo veku 72 rokov navždy opustil legendárny Anton Malatinský. Klub si ho v deň jeho výročia úmrtia uctí tromi spomienkami. Všetky budú prístupné aj fanúšikom.

Za Tóni-báčiho bude ráno o 8. hodine obetovaná svätá omša, ktorá sa uskutoční v kaplnke ŠAM - City Arena, vstup je cez vchod H (vedľa fanshopu). Celebrovať ju bude dekan farnosti v Modranke Alojz Lackovič.

Po nej sa o 9. hodine stretne verejnosť pred novým cintorínom na Ulici T. Vansovej, odkiaľ sa presunie na miesto jeho posledného odpočinku. Tu si ho prítomní uctia zapálením sviečok a položením kvetín.

Na záver spomienky je na 17. hodinu naplánované spomienkové stretnutie pri soche A. Malatinského na prekrytej pešej zóne na rohu štadióna. To všetko za prítomnosti klubových zástupcov, pozvané sú aj klubové legendy z majstrovského obdobia Valér Švec, Jozef Štibrányi, Stanislav Jarábek, Alojz Fandel, Jozef Adamec, František Kozinka, Dušan Keketi a ďalší a, samozrejme, aj jeho syn Dušan s rodinou.

Počas spomienky sa prihovorí za fanúšikov Mikuláš Rožňák, za hráčov vtedajší kapitán andelov Šabla Jarábek. Všetko za tónov Il Silenzia.

Klub pozýva všetkých fanúšikov spomenúť si spoločne na veľkú legendu československého a trnavského futbalu, ktorá ako tréner získala so Spartakom tri majstrovské tituly (1968, 1972 a 1973), v Československom pohári jeho tím triumfoval dvakrát (1967 a 1975) a v Stredoeurópskom pohári raz (1967).

V lige ako futbalista odohral 219 zápasov a strelil 79 gólov. Slovensko reprezentoval v šiestich zápasoch a Československo v desiatich.

Spartak Trnava viedol Malatinský v 538 zápasoch v rokoch 1956 – 1960, 1963 – 1968 a 1971 – 1976. Ako tréner pôsobil aj v Rakúsku a Holandsku.

Je ocenený ako Trnavčan 20. storočia in memoriam. Od roku 1998 nesie trnavský futbalový štadión jeho meno a od leta 2016 má pred štadiónom sochu nadživotnej veľkosti.

aktuálne na spartak.sk