Kto bude Andelom roka 2018? Hlasujte a rozhodnite o najlepšom hráčovi Spartaka

Kto bude Andelom roka 2018? Hlasujte a rozhodnite o najlepšom hráčovi Spartaka

Rok 2018 je pre FC Spartak Trnava historickým. Zisk majstrovského titulu a účasť v skupine UEFA Európskej ligy hovorí za všetko. Kto je ale najlepším hráčom andelov? Hlasujte a rozhodnite vy, fanúšikovia.

FC Spartak Trnava po roku vyhlasuje anketu Andel roka 2018, ktorej súčasťou je hlasovanie o najlepšieho futbalistu. O držiteľovi titulu rozhodnú hlasy fanúšikov.

Ide už o piaty ročník ankety, v premiérovom roku 2014 triumfoval Ján Vlasko, pred Erikom Sabom a Dobrivojom Rusovom. V roku 2015 dominoval Martin Mikovič, druhý bol Matúš Čonka a tretí Miloš Nikolič, v roku 2016 už pod názvom Andel roka 2016 zvíťazil Adam Jakubech, pred Lukášom Greššákom a Ivanom Schranzom, vlani dominoval Matúš Čonka pred Borisom Godálom a Erikom Jirkom.

Uplynulá sezóna bola výnimočná. Spartak získal majstrovský titul po 45 rokoch, táto je znova historická, keďže klub hrá v skupine UEFA Európskej ligy. Vyberať tak najlepších bude zrejme nesmierne náročné. Hlasovať sa dá od 15. novembra do 15. decembra, technickou podmienkou je vlastné konto na gmail.com. Každý hlasujúci môže vybrať len jedného futbalistu a má iba jeden hlas. Hlasovať môžete cez link:

https://docs.google.com/forms/d/1Dhk8QeLgtnebJP4e2...

Zo všetkých hlasujúcich bude vyžrebovaná jedna mailová adresa, ktorá získa dres víťaza s jeho podpisom.

Do nominácie sa dostalo až 32 hráčov. Toto vysoké číslo je preto, lebo podmienky nominácie sa oproti minulým rokom mierne zmenili. Nominovaní môžu byť hráči, ktorí v čase od 1.1.2018 do 15.11.2018 odohrali za Spartak aspoň 5 fortunaligových zápasov, v čase nominácie (15.11.2018) však nemusia byť v A - tíme. Toto je tá podstatná zmena. Doteraz vždy platilo, že v čase vyhlásenia ankety museli byť v kádri. Dôvodom je to, že organizátori chceli, aby v nominácii boli aj členovia majstrovského tímu, napriek tomu, že už v klube nepôsobia. Výsledky ankety vyhlásia organizátori tradične začiatkom budúceho roka.

Nominovaní na Cenu Ladislava Kunu za rok 2018:

Martin Chudý, Dobrivoj Rusov, Martin Vantruba, Matúš Čonka, Ivan Hladík, Boris Godál, Andrej Kadlec, Matej Oravec, Oliver Janso, Martin Tóth, Erik Jirka, Lukáš Greššák, Yasin Pehlivan, Vakho Čanturišvili, Tomáš Brigant, Anton Sloboda, Ján Vlasko, Kubilay Yilmaz, Marvin Egho, Eldar Ćivić, Štefan Pekár, Reagy Ofosu, Erik Grendel, Fabian Miesenböck, Ali Ghorbani, Marek Bakoš, Patryk Malecki, Jakub Rada, Jiří Kulhánek, Filip Dangubić, Davit Skhirtladze, Lukáš Lupták.

V rámci ankety Andel roka 2018 sa okrem mena najlepšieho futbalistu Spartaka dozvieme aj víťazov ďalších vedľajších cien, ako to bolo aj pred rokom. Pôjde O cenu prezidenta klubu (klubový čin v histórii), Cenu Anny Belkovej (najlepšia futbalistka) a Cenu Jozefa Adamca (najkrajší gól). Organizátori uvedú aj ďalšie klubové legendy do Siene slávy. Ako prvý vstúpil do Siene slávy Anton Malatinský, vlani hneď trojica Stanislav Jarábek, Valerián Švec a Imrich Stacho in memoriam.aktuálne na spartak.sk