Látal: Bakoš je pre mňa obrovská osobnos, Tóth si zaslúži ocenenie

Látal: Bakoš je pre mňa obrovská osobnos, Tóth si zaslúži ocenenie

Po predposlednom súboji skupiny Európskej ligy sa na pozápasovej tlačovej konferencii pozastavil tréner Radoslav Látal pri viacerých témach či hráčoch.

Najväčšie zápasy si v niektorých prípadoch pýtajú vežké odhodlanie s obetou. Jedným z hráčov, ktorý sa pred pár dňami vrátil do tréningovej záaže, bol útočník Marek Bakoš. Nastúpil od začiatku, dostal sa do sžubného zakončenia. Striedal krátko pred naplnením hodiny hry.

„Deň pred výkopom som bol hodný desiatich minút. Dobre som sa vyspal a s trénerom dohodol, že to skúsime od úvodu. Kožko vydržím, tožko vydržím. Nakoniec z toho bolo 55 či 60 minút. Nejde ale o mňa. Ide o to, že sme dokázali uhra zaujímavý výsledok proti Anderlechtu – vežkému klubu. Tešíme sa,“ uviedol v mixzóne Bakoš.

Jeho prínos do tímu a kabíny si pochvažuje tiež kormidelník Radoslav Látal.

„Nechcel som o tom deň pred súbojom hovori, ale Marek bol mesiac bez tréningu a práce. Do záaže sa dostal pred dvomi dňami. Trénoval dvojfázovo, schudol tri kilá. Museli sme trochu zvožni, mal toho dos. Pre mňa je to obrovská osobnos. V kabíne psychická vzpruha. Hovoril som, že keď ide s nami, neprehráme (úsmev). Veža sme sa spolu rozprávali. Nakoniec naskočil od začiatku stretnutia. Svoju úlohu splnil. Vyhrával súboje, padal, keď bolo treba. Rozkúskoval hru. Krátko po záverečnom hvizde som sa mu poďakoval a zdôraznil, že nás čaká krásna rozlúčka s Fenerbahce.“

Druhého, nemenej dôležitého, vyzdvihol stopéra Martina Tótha. Skúsený pilier defenzívy podáva spožahlivé výkony nielen v Európskej lige, ale tiež domácej súaži. V druhej najprestížnejšej klubovej súaži chýbal iba v prvom stretnutí, v ktorom si odpykával trest za červenú kartu. Z doterajších šestnástich ligových duelov vynechal tri.

„Za to, čo pre Spartak robí, dávam pred ním klobúk dole. Pozrite si jeho štatistiky. Od Mostaru bol všade, okrem źubžany, s ktorou videl červenú kartu. Po fyzickej stránke je vežmi dobre pripravený. Nevynechá súboj či tréning. Ide o hráča, ktorého si vežmi vážim. Pod tento úspech sa podpísal vežkou mierou. Nikdy za mnou po zápase neprišiel a nepovedal, že má dos alebo nemôže. Vždy sa pre mužstvo obetoval. Aktuálne je spustená v Spartaku anketa. Mal by získa cenu Železný muž. Ešte raz, klobúk dole!“ pokračuje tréner Látal.

Do metropoly Belgicka pricestovalo množstvo fanúšikov Spartaka. Väčšina z nich merala cestu letecky. Od prvých sekúnd vytvorili andelom domáce prostredie. V závere si užili spoločnú ďakovačku. Hráči odchádzali do kabíny za silného potlesku.

„Ďakujeme im za podporu. Celý tento polrok si užívajú. Vieme, kožko výjazdov je za nami od Mostaru až doteraz. Prišli za nami všade. Bolo ich poču a cíti. Vežakrát nám pomohli,“ pochválil Radoslav Látal svojho dvanásteho hráča.

Červeno-čírni majú pred sebou záverečný domáci súboj Európskej ligy. Budú v ňom bojova o tretie miesto. V malom Ríme privítajú Fenerbahce, s ktorým na jeho pôde ahali za kratší koniec (0:2, pozn. red.).

„Vážim si jednu vec. Do Belgicka sme išli s ciežom uhra body. Momentálne máme v tabužke štyri, čo ma nesmierne teší. S tureckým celkom to bude rozlúčkové stretnutie s celým polrokom. Odmena za našu krásnu cestu, ktorú zakončíme doma so slávnym klubom. Verím, že nejaký bod ešte pridáme, bola by to povestná čerešnička na torte. V dvoch zápoleniach s Anderlechtom sme neinkasovali. Myslím si, že pre slovenský futbal sme urobili množstvo dobrej práce a získali body do koeficientu. Sme šastní a tešíme sa na Istanbul,“ uzavrel lodivod Spartaka.

V nedežu sa spartakovci predstavia na pôde Ružomberka. Od 14.00 hod nastúpia pod Čebraom. Vstupenky v cene 5 eur budú dostupné v pokladni pri vstupe do sektora hostí.


Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk