Látal: Prišli sme bojovať, chceme obstáť so cťou. Chudý: Veríme v dobrý výsledok

Látal: Prišli sme bojovať, chceme obstáť so cťou. Chudý: Veríme v dobrý výsledok

Zverenci Radoslava Látala vstúpia vo štvrtok večer do odvetných kôl skupiny D. Štartujú na pôde Dinama Záhreb, s ktorým doma prehrali 1:2.

Práve po tomto stretnutí boli hráči sklamaní. Cítili trpkosť, keďže po prvom dejstve viedli 1:0. Body im unikli po zmene strán. Znova sa však presvedčili, že hrať sa dá s každým. Napriek tomu, do hlavného mesta Chorvátska pricestovali s pokorou.

„Máme pohodu, sme dobre nastavení. Chceme podať taký výkon, aby sme obstáli so cťou a uhrali pozitívny rezultát. Aký bude, uvidíme podľa priebehu. Prišli sme bojovať. Nastúpime s klasickou hrou, ktorá nám bola blízka v predchádzajúcich kolách,“ prízvukuje tréner Radoslav Látal.

Kormidelník Spartaka sa musí zaobísť stále bez útočníka Bakoša a po novom i ofenzívneho univerzála Grendela. Letnú akvizíciu odstavil zranený sval.

„Obaja sú kľúčoví. Hlavne Marek chýba v kabíne. Vždy dokáže navodiť atmosféru a pozdvihnúť psychickú stránku. To hovorí za všetko,“ pokračuje Látal.

Štadión Maksimir pojme zhruba 35 500 fanúšikov. Domáci hlásia vypredané. Očakáva sa ale návšteva niečo málo cez dvadsaťtisíc, keďže pre trest od UEFA budú niektoré sektory uzavreté. Z malého Ríma príde červeno-čírnych podporiť do 1 500 fanúšikov.

„Chodili za nami na každý duel. Zajtra pricestujú vo vyššom počte. Do istej miery sa asi na tomto štadióne stratia. Som si istý, že ich aj tak bude počuť, pretože vždy bolo – v Belehrade i Turecku. Cítili sme podporu, vedeli nás nakopnúť k ešte lepšiemu výkonu. Hrali sme na hranici možností. Tešíme sa, že prídu. Vynahradia si domáce stretnutie so Záhrebom. Verím v dobrý výsledok,“ zdôraznil brankár Martin Chudý.

V predchádzajúcich troch kolách spartakovci európskych protivníkov potrápili. Narobili im nemalé problémy. Dali jasne najavo, že rolu outsidera nehodlajú spĺňať.

„Urobili sme drobné chyby, ktorých sa musíme vyvarovať. Vždy sme bojovali do konca. Ťažko sa porovnáva. Máme za sebou dve domáce zápolenia a jedno vonku. Fenerbahce bolo obzvlášť ťažkým súperom. Zápasy sme odohrali so cťou,“ doplnil Radoslav Látal.

Jeho mužstvo očakáva neľahkú skúšku v ťažkom prostredí. „Nepoznám históriu ich štadióna, ale predpokladám, že je bohatá. Určite sa tu hralo množstvo veľkých súbojov. Rovnako ako celé mužstvo, aj ja sa teším. Čaká nás dobrá atmosféra. U nás hrali najefektívnejším štýlom. Umne bránili, vedeli sa zatiahnuť a vyraziť do nebezpečných protiútokov. Tabuľku vedú zaslúžene,“ uzavrel Chudý.

Spartak nastúpi na svoj dvadsiaty deviaty súťažný súboj v aktuálnej sezóne. Stretnutie má vo štvrtok výkop o 21.00 hod.

aktuálne na spartak.sk