LukᚠGreššák: Mohli sme ma vyšší náskok, ale zostaňme skromní

LukᚠGreššák: Mohli sme ma vyšší náskok, ale zostaňme skromní

Ani William Shakespeare by azda nenapísal dvakrát rovnaký román. Andelom sa však podaril proti Nitre opä trojbodový zápis v hodine dvanástej. Rovnako ako doma, aj v utorok podvečer preukázali obrovské množstvo emócií, srdce, charakter a najmä bojovného ducha. Nechceli sa zmieri s bezgólovou remízou, a tak sa na neutrálnej pôde v Trenčíne dočkali odmeny dve minúty pred koncom. Sie rozvlnil Anton Sloboda.

Nebol to jednoduchý duel. Na umelej tráve videli priaznivci bojovný futbal z oboch strán. Prevaha ale bola na strane "hostí" - futbalistov z malého Ríma. Loptu mali pod kontrolou a až na niekožko protiútokov si zverenci Ivana Galáda nevypracovali nič nebezpečné. Najväčšiu šancu mal po zmene strán Machovec, ktorý zvnútra šestnástky trafil žavú žrď.

"Myslím, že kompetentní dobre rozhodli o dejisku stretnutia, pretože trávnik v Nitre nebol spôsobilý. Aj keď to na umelej tráve nebolo okulahodiace, o to viac sa tešíme z troch bodov. Keď idete do poslednej sekundy a dve minúty pred koncom strelíte gól, také víazstvá chutia najlepšie," uviedol krátko po stretnutí v mixzóne kapitán LukᚠGreššák.

Dvadsaosemročný rodák z Trstenej sa vrátil do základnej zostavy po dvoch mesiacoch (v súboji proti žlto-zeleným, pozn. red.), počas ktorých si liečil zranené koleno. V strede poža si v pri absencií zraneného Jána Vlaska menil ofenzívnu rolu s Antonom Slobodom.

"Víazstvo ma teší dvojnásobne. Proti Žiline to nevyšlo, teraz áno. Potvrdili sme, že patríme na čelo tabužky. Aj keď naša hra nebola exkluzívna, dôležité sú tri body," pokračoval v hodnotení duelu Greššák.

Už niekožko hodín pred samotným výkopom bolo v kabíne cíti obrovskú túžbu po troch bodoch. Po zlatom septembri a víaznom októbri prišiel ažký november, v ktorom z troch zápasov získali zverenci Nestora El Maestra iba jeden bod za domácu remízu s Ružomberkom.

"Sme tím, ktorý žije emóciami. Sme tak nastavení celú sezónu. Samozrejme, nie je možné získa 40 bodov len vďaka emóciám, musíte ma individuálnu kvalitu, správnu taktiku a by pripravený kondične. Emócie prišli v kžúčovom momente. Tento duel je vežmi dôležitý," nechal sa poču tréner El Maestro.

Kormidelníkovi andelov, rovnako ako na Štadióne Antona Malatinského, vyšli opä striedania. Ako Yilmaz, i Čeredničenko s Brigantom priniesli oživenie. Práve posledný menovaný bol pri jedinom presnom zásahu, keď v šestnástke nastrežoval loptu pred bránu, kde ju pred brankárom usmernil do siete Anton Sloboda.

"Nitra bola v niektorých momentoch nebezpečná, ale nakoniec by sa aj tak radovali z bezgólového výsledku. Striedaniami, špeciálne posledným, keď Tótha nahradil Čeredničenko, sme dali signál, že o víazstvo sa chceme bi do poslednej sekundy. Som vežmi šastný, že sa nám to podarilo," doplnil Nestor.

Červeno-čírni si pred svojimi prenasledovatežmi udržali na čele ligového pelotónu náskok šiestich, resp. deviatich bodov. Cez víkend ich čaká posledné vystúpenie v tomto roku. Napriek tomu môžeme s určitosou napísa, že do marca zostane prvá priečka v rukách Spartaka Trnava.

"Dúfam, že je to nakopnutie, ktoré si uvedomíme všetci v kabíne a posledné kolo nepôjdeme len tak odohra. Mohli sme ma aj vyšší náskok, ale zostaňme skromní. Je pred nami posledný súboj, ktorý chceme zvládnu," dodal na záver LukᚠGreššák.

Stretnutie s Prešovom sa hrá v sobotu od 14.00 hod.

aktuálne na spartak.sk