Majstrovské zápasy mládežníckych tímov

Majstrovské zápasy mládežníckych tímov

Starší dorast zvíťazil na pôde Dunajskej Stredy. Mladší dorastenci s rovnakým súperom prehrali v staršej kategórii U17 a vyhrali v tej mladšej U16. Starší žiaci privítali na domácom ihrisku Senicu a mladší cestovali na derby so Slovanom. Ženské áčko nepremenilo penaltu a so Svätým Jurom remizovali. Juniorky a žiačky nestačili na svojich súperov.

FC DAC Dunajská Streda U19 - FC Spartak Trnava U19 0:1 (0:1)
Gól: 30. Zolvík
ŽK: 22. Stojka, 29. Špiriak, 81. Križan - 57. Kiss
ČK: 90. Juriš (Spartak)
SPARTAK: Takáč - Zaduban, Štrba (C), Kiss, Nemček - Bango (45. Valach), Vangel (46. Drobný), Martinko - Sviatko, Zolvík (78. Juriš), Lauko
Poradie: 5. miesto, 7 bodov, skóre 3:1 (zápas k dobru)
Najbližší zápas: Štvrtok 15.9. 14:00 FC Spartak Trnava U19 - 1. FC Tatran Prešov U19 (Slávia)

FC Spartak Trnava U17 - FC DAC Dunajská Streda U17 0:2 (0:0)
Góly: 40. Švihel, 72. Kelemen
ŽK: 74. Akbar (Spartak)
SPARTAK: Horváth - Mánik (68. Prelovský), Polačik, Tumma, Akbar, Daniel (C), Mihálek, Kopšík (41. Koricina), Jirka, Ružička (51. Tóth), Michalička (75. Babják)
Libor Fašiang (tréner Spartaka U17): "Do zápasu sme vstúpili dobre, desať minút sme mali veľmi dobrých. Potom sme podcenili súpera, ktorý sa dostal do pološancí a vypadol nám stred poľa. Do druhého polčasu sme sa snažili oživiť hru prestriedaním. Z môjho pohľadu sme zatlačili súpera na jeho polovicu ihriska, dostávali sa do príležitostí ale mali sme kus smoly, že v danom okamihu sa lopta neodrazila k danému hráčovi. Možno tam bola aj nervozita, pretože, keď sme prehrávali 1:0 museli sme hru viac otvoriť a to sa aj stalo ale dostali sme z toho druhý gól, ktorý rozhodol o zápase."
Poradie: 6. miesto, 6 bodov, skóre 6:4
Najbližší zápas: Utorok 13.9. 14:00 1. FC Tatran Prešov U17 - FC Spartak Trnava U17 (Šarišské Michaľany)
FC Spartak Trnava U16 - FC DAC Dunajská Streda U16 5:0 (2:0)
Góly: 11. Nebyla, 26. Bindics, 43. Csáno, 48. R. Marík, 54. Mesík
ŽK: Sidó (DAC)
SPARTAK: Miček - R. Marík, Mesík (62. Belko), Grík, Csáno (59. Ševčík), Lovász, Burian, Benovič (65. Balažovič), Nebyla (57. Fraňo), Bindics (C), Zedek
Poradie: 2. miesto, 10 bodov, skóre 12:1
Najbližší zápas: Utorok 13.9. 16:15 1. FC Tatran Prešov U16 - FC Spartak Trnava U16 (Šarišské Michaľany)
FC Spartak Trnava U15 - FK Senica U15 0:4 (0:0)
Góly: 37. Ligás, 40. J. Buchel, 61. F. Buchel, 66. Fila
ŽK: 47. Vyletel (Senica)
SPARTAK: Paulen - Ďurina (C), Ševčík (47. Káňovič), Balažovič, Sekera, Drobena, Horváth, Záhumenský (36. Mego), Dibala (36. Stanek), Drozda, Belko
Milan Suchý (tréner Spartaka U15): "Súper bol od úvodnej minúty jednoznačne lepší kombinačne a s lepším pohybom. Myslím si, že dosiahol zaslúžené víťazstvo. My sme sa nedostali v podstate do žiadnej čistej šance. Prvý polčas pri nás stálo šťastie, pretože súper si vytvoril viacero šancí ale nezakončil ich gólovo. Stále bol stav 0:0, tak sme sa snažili druhý polčas oživiť ale hneď zo začiatku sme dostali gól a keď nám strelí súper gól, my sme zlomení a ťažko sa nám zápasy otáčajú. "
Poradie: 10. miesto, 3 body, skóre 3:13
Najbližší zápas: Sobota 24.9. 10:00 FC Nitra U15 - FC Spartak Trnava U15 (Nitra)
FC Spartak Trnava U14 - FK Senica U14 3:1 (2:1)
Góly: 25. Rojka, 29. a 61. Tomovič - 13. Vrablic
SPARTAK: Žbodák - Polák (60. Adamkovič), Húževka, Petráš, Karhan (C), Pomšahár (64. Jasovský), Rojka, Tomovič, Štrbka (36. Blaško), Strečanský, Weisenpacher
Roman Hudec (tréner Spartaka U14): "V úvode zápasu sme si vypracovali veľa šancí ale neboli sme úspešní v zakončení. Súper sa dostal z ojedinelej šance do vedenia. V prvom polčase sme boli futbalovejší a dokázali sme otočiť výsledok. Do druhého polčasu sme nastúpili veľmi nekoncentrovane, mali sme slabý pohyb a súper mal hernú prevahu. Veľmi dobrý výkon podal brankár Žbodák, ktorý nás viac krát podržal. Potom sme sa dostali k svojej hre. Boli sme lepší v držaní lopty a v hernej aktivite. S výkonom nie sme úplne spokojní, pretože sme podali už aj lepšie výkony."
Poradie: 6. miesto, 9 bodov, skóre 14:8
Najbližší zápas: Sobota 24.9. 12:00 FC Nitra U14 - FC Spartak Trnava U14 (Nitra)
ŠK Slovan Bratislava U13 - FC Spartak Trnava U13 15:5 (9:1)
Góly Spartaka: 2x Krchnák, 2x Repa, Krchnár
SPARTAK: Amrich, Mihočka - Šutta, Krchnák, Malovec, Žitný, Ferenčík, Kucharík, Strmenská, Mego, Áč, Kukučka, Baláž, Krchnár, Kalivoda, Kramár, Šarmír (C), Repa, Baláž, Nagy
Tomáš Bartoš (tréner Spartaka U13): "Do zápasu sme vstúpili ustráchane. Chýbalo nám viac pohybu bez lopty, riešenia jeden na jedného a vo finálnej fáze sme nemali dosť dôrazu a pokoj v zakončení. V ďalších zápasoch sa musíme poučiť z chýb a odstrániť ich."
Poradie:
Najbližší zápas: Nedeľa 25.9. 10:00 FC Spartak Trnava U13 - FK Senica U13 (Slávia)

ŠK Slovan Bratislava U12 - FC Spartak Trnava U12 22:1 (7:1)
Gól Spartaka: Ilavský
SPARTAK: Tanaysi, Gajdoš - Béreš, Denkócy, Kučerka, Skukálek, Stano, Valovič, Šebek, Sklenár, Vajdík, Mesíček, Horník, Kubišta (C), Blaško, Ilavský, Gašparík, Kubovič, Adamkovič, Paulen
Poradie:
Najbližší zápas: Nedeľa 25.9. 12:00 FC Spartak Trnava U12 - FK Senica U12 (Slávia)

FC Spartak Trnava ženy A - ŠK Svätý Jur ženy 0:0
SPARTAK: Bednárová - Valentovičová, Schwarzová, Eckerová, Sulíková (61. Zošiaková), Križanovičová, Paveleková (C), Minarovičová, Gajdová, Vargová, Jankechová (46. Žlnayová)
Marián Kováčik (tréner žien Spartaka A): "Zápas sa hodnotí ťažšie, keď sa nevyhrá ale aj takéto zápasy patria k futbalu. Počas celého zápasu sme boli lepším tímom ale nepodarilo sa nám presadiť gólovo. Dievčatá sa musia naučiť víťaziť, udávať tempo hry a byť dominantnejšie. Chceli sme vyhrať. Túžba a snaha dievčat získať tri body bola veľká. Strata bodov mrzí ale ideme od zápasu k zápasu a tento kolektív určite dokáže v ďalších zápasoch svoju kvalitu."
Poradie: 2. miesto, 7 bodov, skóre 17:1
Najbližší zápas: Sobota 17.9. 15:00 TJ Sokol Bodíky - FC Spartak Trnava ženy A (Bodíky)

ŠK Vrakuňa Bratislava ženy - FC Spartak Trnava ženy B 6:0 (4:0)
Góly: 26. Krchnavá, 27. Balážová, 44. Pavlíková, 48. a 80. Kristeková - 5. Šimončičová (vlastný)
SPARTAK: Bagáčová - Holcová (C), Junásková (73. Jurišová), Žgančíková, Švajdová, Švikruhová (46. Hanzelová), Stegmannová, Šimončičová (77. Bednáriková), Moravcová (46. Chlpatá), Hesková (46. Nádaská), Šimurdová (65. Žiaranová)
Igor Švajda (tréner žien Spartaka B): "Našu hru poznačil vlastný gól už v 5. Minúte, po ktorom sa súper upokojil a snažil sa hrať nátlakovo, čo sme mu svojím nedôrazom v obrannej činnosti dovolili. V 26. minúte super zvýšil náskok z penalty a následne po peknej akcii zvýšil na 3:0. Polčas skončil 4:0, keď domáce hráčky skórovali po chybe brankárky. V druhom polčase sa po prestriedaní a preskupení hra trochu zlepšila a naše hráčky sa snažili urobiť niečo s výsledkom. Začali si vytvárať šance, ktoré ale ostali nevyužité. Pri veľkej snahe darovali súperovi zlou rozohrávkou ešte dva góly."
Poradie: 8. miesto, 1 bod, skóre 1:11
Najbližší zápas: Nedeľa 25.9. 14:00 FC Spartak Trnava ženy B - OFK Dunajská Lužná ženy (Slávia)
FC Spartak Trnava žiačky - FC Union Nové zámky žiačky 0:5 (0:1)
Góly: 25. a 63. Šumová, 52. Kocihová, 57. a 68. Retkéšová
SPARTAK: Kolláriková - Tanečková, Marková, Čambálová, Bajerová, Cepková (C), Trajlínková, Hornáčková, Poláková, Harajová, Uváčková
Striedačka: Prokešová, Mrázová, Arnautovičová, Karabová, Kormúthová
Pavol Strmenský (tréner žiačok Spartaka): "Zápas proti jednému z kandidátov na prvenstvo v súťaži nás vrátil opäť na zem. Súper bol zohratejší a na jednotlivých postoch kvalitatívne vyrovnanejší. Nám pre iné zápasové povinnosti chýbali v obrane dve hráčky základnej zostavy a preto sme nastupovali na zápas v značne pozmenenej zostave. Táto improvizácia sa ukázala ako rozhodujúci faktor, ktorý podstatným spôsobom ovplyvnil priebeh a aj samotný výsledok zápasu. Počas prvých minút zápasu bolo na našich dievčatách vidieť nervozitu z toho, že nastúpili na neobvyklých postoch a súper si vypracoval niekoľko veľmi dobrých gólových príležitostí, ktoré ale nedokázal premeniť. V čase, keď sa hra postupne vyrovnávala, naša neskúsená obrana sa dopustila pozičnej chyby a nikým neatakovaná hráčka súpera po prieniku do pokutového územia otvorila skóre zápasu. Do druhého polčasu sme nastupovali s cieľom otočiť vývoj zápasu a urobili sme niektoré presuny na hráčskych postoch. Naša útočná sila sa zvýšila a boli sme oveľa nebezpečnejší. Vypracovali sme si niekoľko dobrých gólových príležitostí, ale v koncovke sme zlyhali. Naopak súper po nenápadnej akcii zvýšil svoj náskok a od tohoto momentu plne ovládol dianie na ihrisku. Naše hráčky sa z druhého gólu už nedokázali otriasť a dohrali zápas v hernom kŕči s ďalšími tromi gólmi vo svojej sieti. Celkovo zápas až do stavu 0:2 hodnotím pozitívne. Dievčatá boli i napriek improvizovanej zostave odhodlané popasovať sa o dobrý výsledok, dreli, behali, nevzdávali sa a plnili si všetky svoje úlohy. Negatívom bola rezignácia a odovzdanosť po druhom góle. Dúfam, že nás tento zápas posunie vpred a ešte viac zvýši chuť a odhodlanie pracovať na sebe."
Poradie: 2. miesto, 6 bodov, skóre 36:7
Najbližší zápas: Nedeľa 2.10. 14:00 FC Spartak Trnava žiačky - FK Senica žiačky (Slávia)

aktuálne na spartak.sk