Juniori Spartaka Trnava nepodali v druhom jarnom vystúpení optimálny výkon a v Šali prehrali 0:1. Trénerovi Šarmírovi nepomohla ani prítomnosť piatich hráčov hlavného tímu.

„Prechodová fáza nám dnes nefungovala. V útočnej fáze to bolo žalostné. Maximálne tam bol Yao, podpora z pravej strany od Sinana bola slabá, takisto stredoví hráči veľmi slabo podporovali útočnú fázu. Čo sa týka defenzívnej časti, tam k veľkým chybám neprišlo,“ obzrel sa za najväčšími nedostatkami v zápase tréner Šarmír.

Počas celého zápasu juniori väčšinou nakopávali lopty dopredu, s čím domáci hráči Šale nemali žiadny problém. Najväčšie šance si v prvom polčase vypracoval Yao, ktorý však zakončil len do obrancu a v druhom Bello, keď z malého vápna pálil rovnako do brániaceho hráča.

„Nechcem, aby sme nakopávali lopty. Hráčov k tomu nenabádam, neviem prečo sa stopéri a stredoví hráči odhodlali k nakopávaným loptám. Vpredu máme malých hráčov, s týmto nie som spokojný,“ hovoril po zápase nešťastný Marián Šarmír.

Od sedemdesiatej minúty dohrávali domáci bez vylúčeného Čeredničenka. Spartak prevahu nedokázal využiť.

„Ľahko sa hovorí, že sme hrali o jedného viac. Keď to súper pred pokutovým územím na tomto teréne zavrie, tak sa im dobre bráni. Ťažko sme sa presadzovali, keďže bránili v deviatich hráčoch a zavreli to v dvoch päť alebo štvorčlenných múroch, nevedeli sme sa cez to presadiť. Potrebovali sme individuálne výkony, ktoré dnes, žiaľ, neboli dobré,“ konštatoval Šarmír.

Po vylúčení preskupil Marián Šarmír rady, Emir Halilovič sa zo stredu poľa presunul na stopérsky post.

„Chcel som od Emira, aby to tam viac rozhadzoval. Má skúsenosti z ligy a európskeho pohára. Chcel som, aby dal hre rozum a tvar, čo spĺňal, ale v strede a v ofenzíve sme boli veľmi slabí,“ uzavrel na záver tréner Šarmír.

Najbližšie sa juniori predstavia najbližšiu nedeľu doma v Červeníku, keď od 10.30 h privítajú Nitru.