Martin Tóth predĺžil so Spartakom zmluvu: Nečakal som to

Martin Tóth predĺžil so Spartakom zmluvu: Nečakal som to

Po Oliverovi Jansovi je Martin Tóth druhým hráčom, ktorý predĺžil so Spartakom Trnava kontrakt. Červeno-čírny dres si oblečie minimálne ďalší rok a pol.

Skúsený tridsiatnik odštartoval sezónu v juniorke, do ktorej si ho vybral tréner Marián Šarmír ako vodcu mužstva nielen v kabíne, ale i na ihrisku. Aj vďaka jeho spoľahlivým výkonom juniori zimujú na historicky najvyššej priečke (tretej, pozn.).

"Novú zmluvu som nečakal, určite ma teší, že takáto možnosť prišla. Vôbec som neváhal, dohodli sme sa rýchlo. Som rád, že som pomohol chalanom v juniorke, pretože aj oni a tréner Šarmír majú podiel na tom, že sa mi darilo a opäť prišla šanca z hlavného mužstva," povie skromne s úsmevom Martin Tóth.

Pre početnú maródku v tíme si tréner Karhan povolal Tótha v jedenástom kole, kedy Spartak privítal doma Podbrezovú. Po zlom zápase na pôde Žiliny urobil Miroslav Karhan v zostave niekoľko zmien, ktoré sa dotkli aj Martina Tótha. Z pozície stopéra sa presunul o čosi vyššie, na post defenzívneho záložníka.

"Tréner ma po prvom nevydarenom zápase podržal, dal mi šancu a dôveroval mi, za čo som mu nesmierne vďačný. Najväčší rozdiel oproti stopérovi je, že sa v zálohe viac nabehám," dodá so smiechom 30-ročný defenzívne ladený futbalista.

Najkrajšie sviatky roka strávi po prvý raz už v roli otca v spoločnosti malej dcérky a manželky.

"Dcérka Nathalie sa nám narodila pred 8 a pol mesiacom, na Vianoce sa všetci tešíme, pretože budú naše prvé rodičovské," prezradil na záver Martin Tóth.

K predĺženiu zmluvy sa vyjadril aj generálny manažér Pavel Hoftych:
"Martina vnímam ešte z čias, keď som trénoval Trnavu, uvažovali sme o jeho príchode. Patril ale medzi drahých hráčov, veď ho chcel v tej dobe získať Liberec. Pre mňa je to komplexný futbalista, ktorý si na seba priťahuje smolu. V poslednej dobe, napriek výborným výkonom, vymyslel niečo, čo náš tím potrestalo ako v zápase s Podbrezovou. Má 30 rokov, ale je to ten typ hráča, ktorý môže hrať pokojne ďalších päť rokov. Výkonmi na defenzívnom záložníkovi si vypýtal zmluvu na ďalšie obdobie. Môže nám stále pomôcť, s Greššákom vytvoril v strede výbornú dvojicu.“

V drese andelov si v siedmich zápasoch pripísal na konto 426 minút.

aktuálne na spartak.sk