Vedenie Spartaka Trnava opäť ukázalo, že mu na odchovancoch trnavského futbalu záleží.


Nie je to tak dávno, čo klub podpísal zmluvu s mladými hráčmi Bangom, Oravcom, Horníkom a Mihálikom. V utorok popoludní si upísal ďalšieho mladíka, tentoraz brankára Martina Vantrubu.

"Som šťastný, je to pre mňa veľká česť. V Trnave som sa narodil, vyrastal tu. Mám tu veľa kamarátov, rodinu. Je to aj záväzok do budúcnosti, aby som bol stále lepší a lepší," uviedol po podpise zmluvy s úsmevom na tvári mladý brankár.

Ešte stále len 18 ročný brankár pracuje s áčkom od leta. Spartak si od Vantrubu sľubuje veľa hlavne v budúcnosti. Je odchovancom trnavskej Lokomotívy, aj to je znak fungujúcej zmluvy medzi oboma trnavskými tímami. Červeno-čírne farby háji tretí rok.

"S Martinom sme boli ústne dohodnutí už dva mesiace. Mal reprezentačné povinnosti, čas nás netlačil. Zmluvu podpísal na dva roky, je to pre neho štartovací kontrakt. Časom dostane viac príležitostí a ak sa dokáže prepracovať na post jednotky, zmluva sa mu vylepší," objasnil generálny manažér Pavel Hoftych.

V aktuálnej sezóne odchytal Vantruba štyri zápasy v drese juniorov. Cez víkend pomohol spoluhráčom výbornými zákrokmi k víťazstvu na pôde Pohronia. V októbri ho čakajú reprezentačné (U19) povinnosti. O Elite round si zahrá proti Poľsku, Macedónsku a Severnému Írsku.