Tá zostávajúca mala platnosť do leta. Mladý, talentovaný brankár zostane v klube minimálne do roku 2020. Kontrakt predĺžil pod dozorom svojho agenta Róberta Ježa a prezidenta klubu Dušana Keketiho.


Ešte stále len devätnásťročný Vantruba je odchovancom trnavskej Lokomotívy. Do Spartaka sa presunul v pätnástich rokoch. Odvtedy urobil nemalý progres, vďaka čomu, v mladom veku, háji post jednotky.

"Sme radi, že Martin potvrdil kvality, v ktoré sme verili. Veríme, že jeho budúcnosť v klube i na medzinárodnej scéne môže byť veľká. Všetko je však o práci a pokore. Je veľmi dobre vedený trénerom Kameschom a s brankárom Chudým vytvorili výbornú dvojicu," uviedol generálny manažér Pavel Hoftych.

Po odchode Adama Jakubecha do francúzskeho Lille zvládol náročnú úlohu. Dokázal sa vyrovnať s prvotným tlakom a v každom stretnutí odvádza spoľahlivé výkony. Aj vďaka jeho forme inkasovali andeli v štrnástich dueloch len desať gólov. Talentovaný brankár si v trinástich zápasoch udržal šesťkrát čisté konto.

"Ako som začal chytávať, vzrástol o mňa záujem i zo strany Spartaka. Takouto cestou si ma klub podchytil a som za to veľmi rád. V minulej sezóne som bol prakticky tretí brankár. S touto sa to nedá porovnať. Keď sa vyhráva, kabína a nálada je dobrá. Všetci sú pozitívni, čo sa odzrkadľuje na výsledkoch. Pre brankára je to určite výhoda. Teším sa, že môžem chytať, budem sa to naďalej snažiť Trnave splatiť," povedal krátko po podpise Martin Vantruba.

Najbližšie môže spoluhráčom pomôcť už v nedeľu, keď červeno-čírni privítajú doma MFK Ružomberok. Súboj má výkop o 17.00 hod. Lístky si môžete kupovať v predpredaji vo fanshope do nedele, kde sú dostupné aj na severnú tribúnu po 7 eur. A tiež online na https://cityarena.maxiticket.sk/zapas-spartak-mfk-...