Mikovič: Matúš Čonka ma podpichol, že našiel konkurenciu

Mikovič: Matúš Čonka ma podpichol, že našiel konkurenciu

Na horúcej trenčianskej pôde predviedol Spartak výborný, bojovný výkon. Na umelej tráve to nebol ľahký zápas, ale zverenci Miroslava Karhana ho zvládli na výbornú. Martin Mikovič si počas deväťdesiatich minút zahral na dvoch postoch. Oba, s prehľadom, zvládol.

Trenčín si v prvom polčase síce vypracoval dve nebezpečné hlavičky Van Kessela a Maierhofera, ale bol to Spartak, ktorého zdobila efektivita. Skóre zápasu otvoril Godál. Depetris svoju prvú veľkú šancu nepremenil, ale v druhej, po prihrávke Mikoviča, sa nemýlil. Andeli viedli po prvom polčase 2:0.

„Tréner Karhan nám povedal, že sa nemôžeme zatiahnuť, pretože by to bola naša smrť. Pred zápasom sme si povedali, že ich budeme napádať od rozohrávky a to nám vychádzalo. Pozerali sme video z finále pohára, vedeli sme, že lopty za obranu im robia problémy. Snažili sme sa hrať cez Šuleka, čo nám vyšlo,“ prezradil čo to z taktiky Mikovič.

Menšia kríza zastihla spartakovcov po znížení na 2:1, keď sa presadil Rabiu. Následný tlak Trenčanov výborne ustáli a po rýchlom protiútoku dokonale udreli. Baez zabojoval pred pokutovým územím, poslal prihrávku Schranzovi a ten po tom, čo obišiel vybehnutého Šemrinca, nemal problém skórovať do prázdnej brány.

„Dostali sa do šancí, cítili vyrovnanie a dokázali nás zatvoriť. My sme ich však do ničoho vyloženého nepustili. Hru sme im narúšali našimi kombináciami. Vyšiel nám brejk, Ivan Schranz strelil gól. Neskutočné toto,“ tešil sa Martin Mikovič.

Po Žiline je to pre Spartak ďalšie dôležité víťazstvo, ktorým sa priblížil pohárovej Európe. Keďže vo včerajšej dohrávke žlto-zelení so Slovanom len remizovali 0:0, červeno-čírni majú na štvrtom mieste, tri kolá pred koncom sezóny, náskok troch bodov.

„Víťazstvo proti Žiline nám pomohlo. Veríme vo svoje sily, toto mužstvo je pokope dlho. Verili sme, že v Trenčíne môžeme niečo uhrať. Vyhrali sme, je to paráda,“ pokračoval rýchlonohý Miki.

Trnavský kapitán si v zápase zahral na dvoch postoch. Do 54. minúty, kým Matúš Čonka neopustil ihrisko pre zranenie, hral na ľavom krídle. Po jeho striedaní operoval na ľavom kraji obrany. Od trénera Karhana to bola výborný ťah. Martin odohral skvelý zápas na oboch postoch. Do záverečného hvizdu nedal Gubovi dýchať, ofenzívneho hráča Trenčína nepustil k ničomu. Osem minút pred koncom zachránil svoj tím od inkasovaného gólu, keď po tom, čo Rabiu preloboval Jakubecha, vykopával loptu na bránkovej čiare.

„Post ľavého obrancu mám rád. Kým pred dvomi rokmi neprišiel Čoni, hrával som tam aj ja. Bol to zápas, v ktorom každý išiel na doraz. Potrebovali sme, aby všetci bojovali za všetkých. Matúš ma po zápase podpichol, že som pre neho dobrá konkurencia. Neviem, čo jeho zranenie, možno si to ešte v najbližšom zápase odkrútim v obrane,“ smial sa Mikovič.

Pre hráčov spod hradu Matúša Čáka to bola v posledných piatich zápasoch druhá prehra. Na svojom štadióne proti Trnave prehrali prvýkrát od roku 2007.

„Vedeli sme, že si vieme dať loptu do nohy a zakombinovať. Na umelej tráve sú tie lopty rýchle, čo nám pomohlo. Je to parádne víťazstvo, ktoré berieme. Poznali sme ich silné stránky, ale aj slabé, ktoré sme využili,“ uviedol na záver kapitán Spartaka.

aktuálne na spartak.sk