Mládežníci majú za sebou jesennú časť ligy

Mládežníci majú za sebou jesennú časť ligy

Cez víkend ukončili posledné kategórie mládežníkov zápasy v jesennej časti. Prečítajte si ako sa im darilo počas sezóny a koľko získali bodov.

MŠK Žilina U19 - FC Spartak Trnava U19 2:1 (1:0)
Góly:
31. Majdan, 67. Ďuriš - 55. Drobný
ŽK: 18. Skulka, 76. Petrák - 20. Štrba
SPARTAK: Takáč - Zaduban, Štrba, Kiss, Jašúrek - Juriš, Drobný (82. Vangel), Bros - Sviatko (82. Martinko), Lauko, Nemček (82. Kollár)
Stanislav Macek (tréner Spartaka U19): "Odohrali sme zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý veľmi dobre kombinoval, ale nepúšťali sme ho do gólových príležitosti. My sme boli nebezpeční hlavne prvý polčas, kedy sme mali tri výborne príležitosti na strelenie gólu. Bohužiaľ súper sa ujal vedenia, keď v závere polčasu skončil nepodarený center v našej bráne. Druhý polčas začali domáci aktívne a vypracovali si dve príležitosti na strelenie gólu, avšak Takač bol pripraveý. My sme vyrovnali po peknej krídelnej akcii po ose Nemček - Drobný a bolo 1-1. V týchto fázach sa zápas lámal a bolo to hore dole. Super strhol víťazstvo na svoju stranu, keď po chybe pri otváraní hry z brejku zvýšil na 2-1. Videli sme dobrý dorastenecký zápas s množstvom výborných individuálnych výkonov na obidvoch stranách."
Poradie: 8. miesto, 18 bodov, skóre 14:17

FC Spartak Trnava U17 - MŠK Žilina U17 1:2 (0:1)
Góly: 74. Polačik - 24. Mihálik, 75. Marčan
SPARTAK: Miček - Baranovič, Tumma, Kozák, Polačik (80. Mánik) - Kopšík (49. Horvát), Daniel (C), Babják (49. Michalička), Sopko (41. Ružička) - Jirka, Mihálek
Libor Fašiang (tréner Spartaka U17): "V poslednom kole jesennej časti súťaže proti lídrovi, sme odohrali vyrovnanú partiu so smolným výsledkom stretnutia. V prvom polčase bol súper futbalovejší, vedel o sebe a niekoľko krát ohrozil našu bránu. Dostal sa do vedenia po zbytočnom faule v šestnástke a premenenom pokutovom kope. My sme boli nebezpeční najmä po štandardných situáciách, ale priamo sme bránu netrafili. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie v hernom systéme a striedajúci hráči priniesli oživenie. Prehustili sme stred ihriska, vyhrávali osobné súboje, vedeli sme zakombinovať, dostať sa do gólových príležitostí a vyrovnať stav stretnutia. Dlho sme sa z remízy netešili. Nekoncentrácia a reťazec individuálnych chýb v obrannej činnosti nás stála zaslúžený bod, keď súper z následného útoku po vyrovnaní, strelil víťazný gól."
Poradie: 11. miesto, 13 bodov, skóre 16:18

FC Spartak Trnava U16 - MŠK Žilina U16 2:1 (0:0)
Góly: 58. Burian, 76. Bindics - 59. Strobel
ŽK: 70. Capko, 76. Veselovský (obaja Žilina)
SPARTAK: Benke - Fraňo (56. Durdy), Grík, Lovász (C), Burian - Brodziansky (74. M. Marík), Benovič, Zedek (77. R. Marík) - Bindics, Nebyla, Mesík
Ľuboš Benkovský (tréner Spartaka U16): "Odohrali sme veľmi dobrý zápas, kde sme mohli už v prvom polčase viesť rozdielom viacerých gólov. Súper nás počas celého zápasu vysoko pressoval. Z ťažkých situácií sme dokázali medzihrou vychádzať a následne využívať voľné priestory na rýchly prechod do útoku so zakončením. V druhom polčase využila Žilina zlé postavenie obrancov a strelila gól na 0:1. Podarilo sa nám okamžite vyrovnať stav. V priebehu ďalších minút sme si vypracovali niekoľko gólových príležitostí, kde sa po jednej finálnej prihrávke individuálne presadil Bindics."
Poradie: 3. miesto, 31 bodov, skóre 33:16
FC Spartak Trnava U15 - FC Vion Zlaté Moravce U15 5:0 (3:0)
Góly: 19. a 59. Nebyla, 23. Káňovič, 25. Mego, 55. Drozda
SPARTAK: Paulen - Sekera, Káňovič, Balažovič, Haraj (52. Ďurina), Ševčík (C), Drobena (42. Talamon), Mego (52. Drozda), Ondreák (52. Koberčík), Nebyla, Belko
Milan Suchý (tréner Spartaka U15): "V úvodnej štvrťhodine sme mali problém s dobre organizovanou obranou súpera.Po úvodnom góle, ktorý padol po peknej kombinácii trojice Mego - Ondreák - Nebyla, sme začali na ihrisku jednoznačne dominovať, v priebehu 5 minút sme pridali ďalšie dva góly a rozhodli tým o výsledku. Aj v druhom polčase sme boli lepším mužstvom, pridali sme ďalšie dva góly, mrzí ma však, že sme nepremenili ďalšie šance. Dosiahli sme zaslúžené víťazstvo,teší ma, že sme dokázali skórovať po finálnych prihrávkach z krídelného priestoru, čomu sme sa v poslednom čase venovali v tréningovom procese."
Poradie: 5. miesto, 25 bodov, skóre 26:17
FC Spartak Trnava U14 - FC Vion Zlaté Moravce U14 5:1 (1:1)
Góly: 26.,43. a 46. Kotlár, 37. Tomovič, 60. Jasovský
SPARTAK: Trník - Kukuč (53. Štrbka), Karhan (C), Rojka, Polák - Blaško (50. Weisenpacher), Pomšahár (57. Jasovský), Kotlár - Tomovič, Púchlo (55. Adamkovič), Laczko (60. Ševeček)
Roman Hudec (tréner Spartaka U14): "Od úvodu to bol pre nás náročný a vyrovnaný zápas. V prvom polčase sme nehrali podľa našich predstáv čo sa týka tempa, držania lopty a finálnej fázy. Súper pôsobil futbalovo a hrozil brejkovými situáciami. V krídelných priestoroch mali rýchlostne typy hráčov s čím sme mali problémy. Prvý polčas sa podarilo súperovi zaslúžene vyrovnať. Do druhého polčasu sme chceli ísť s väčšou energiou. Začali sme veľkým tlakom čoho výsledkom boli rýchle góly hneď v úvode druhého dejstva. V zápase sme následne boli dominantnejší. Hráči pôsobili sebavedomo a zápas si užívali až dokonca stretnutia."
Poradie: 2. miesto, 34 bodov, skóre 58:14
FC Spartak Trnava U13 - FC Baník Horná Nitra Prievidza & Handlová U13 9:6 (2:4)
Góly Trnavy: 2x Kusý, 2x Repa, Trebatický, Áč, Kucharík, Nagy, Krchnák
SPARTAK: Kondé, Mihočka - Šutta, Krchnák, Malovec, Žitný, Nagy, Kucharík, Lukáč, Áč, Drozda, Kusý, Amrich, Krchnár, Kalivoda, Kramár, Šarmír, Baláž, Repa (C), Mego, Trebatický
Tomáš Bartoš (tréner Spartaka U13): "Odohrali sme dva rozdielne polčasy. Do prvého sme vstúpili nekoncentrovane a súper to využil a zaslúžene viedol. Cez prestávku sme si povedali, aby sme zvýšili aktivitu a správny vyber miesta, lebo v prvom polčase sme si zatvárali sami priestor nesprávnym postavením. Chalani ukázali v 2.polčase, že vedia hrať futbal a zaslúžene sme zápas otočili. Teraz nás čakajú halové turnaje a hlavne sa budeme pripravovať na Majstrovstvá Slovenska, ktoré usporiada SFZ. 1.kolo nás čaká 5.12. v Nitre."
Poradie: 4. miesto, 27 bodov, skóre 188:60

FC Spartak Trnava U12 - FC Baník Horná Nitra Prievidza & Handlová U12 2:10 (2:6)
Góly Trnavy: Ilavský, Ščasný
SPARTAK: Tanaysi, Bomba - Skukálek, Valovič, Sklenár, Mesíček, Blaško (C), Ilavský, Gašparík, Železník, Kubovič, Kučerka, Béreš, Kubišta, Ščasný, Trajlínková, Krchnár
Patrik Malý (tréner Spartaka U12): "Prvá skupina hrala so súperom veľmi vyrovnanú partiu, vytvorili si dostatočné množstvo príležitostí, avšak tie ostali nepremenené. Naopak, inkasovali góly po hrubých individuálnych chybách. Druhá skupina zaostala za očakávaniami. Smerom dopredu sme vyprodukovali veľmi málo príležitostí, ktoré aj keď sme si vytvorili tak sme ich trestuhodne nepremenili. V obrannej fáze hry to však v tejto skupine z našej strany bola čistá hrôza, nakoľko niektorí naši hráči rýchlostne ani výkonnostne nestíhali súperovým. V zápase by som chcel pochváliť hráčov Nora Blaška a Emku Trajlínkovú za predvedené výkony. V zimnej prestávke nás čaká dlhá a náročná práca."
Poradie: 8. miesto, 21 bodov, skóre 118:103

aktuálne na spartak.sk