Na Žitný ostrov potvrdiť tri body, Vrabec: Atmosféra vyburcuje chalanov k lepšiemu výkonu

Na Žitný ostrov potvrdiť tri body, Vrabec: Atmosféra vyburcuje chalanov k lepšiemu výkonu

Dunajská Streda neprehrala osem duelov v rade, z toho až šesť na svojom novom štadióne. Zverenci Miroslava Karhana sa v nedeľu pokúsia túto sériu pretrhnúť. "Doma sú neporaziteľní, no to bola aj Podbrezová, ktorá neprehrala sedemnásť zápasov. Na každého to raz príde. Verím, že to dokážeme preniesť na chalanov a získame tri body," hovorí asistent trénera Ivan Vrabec.

Vzájomné súboje oboch celkov sľubujú nielen vybičovanú atmosféru, ale i kvalitné futbalové predstavenie. V doterajších 51 zápasoch sa andeli tešili z troch bodov v dvadsiatich troch prípadoch, trinásťkrát si mužstvá body delili a v pätnástich dueloch zvíťazila Dunajská Streda.

"Atmosféra chalanov vyburcuje k lepšiemu výkonu. V posledných dueloch podávajú hráči súpera dobré výkony, aj keď s výsledkami asi nie sú úplne spokojní. Vypadli zo slovenského pohára a naposledy remizovali so Žilinou 2:2," avizuje Ivan Vrabec.

Jesenný ligový duel vyznel v prospech Trnavy, ktorá na domácom Štadióne Antona Malatinského vyhrala gólom Tambeho 1:0. Spartak sa s DAC stretol aj v slovenskom pohári, kde boli v novembri úspešnejší žlto-modrí a postúpili do štvrťfinále.

"V lige to bol náročný zápas, gól sme dali po tom, čo si hosťujúci hráči zle prebrali v šestnástke Tambeho. Súper si vypracoval niekoľko šancí, taktiež my, no jednu sme dokázali zužitkovať. V pohári nás čakal jeden z kľúčových stretnutí jesene, žiaľ, nezvládli sme ho. Neboli sme síce horším tímom, inkasovali sme po štandardnej situácii, keď z malého vápna súperov hráč dorazil loptu do siete," obzrel sa za poslednými dvoma súbojmi asistent Vrabec.

Spartakovci pôjdu do stretnutia dobre naladení. V ostatnom kole si v ZelpoArena poradili s domácou Podbrezovou. Po troch zápasoch získali prvé tri body, keď po zmene strán rozhodol hlavou Kubilay Yilmaz.

"Nálada bola počas týždňa určite lepšia, máme radosť. Cítime, že sme sa chytili. V nedeľu chceme vyhrať. Očakávam plný štadión, bojovný a ťažký zápas. Verím, že sa nám podarí získať tri body," uviedol Yilmaz, pre ktorého, ak nastúpi, to bude proti DAC premiéra.

Dunajskostredčania bodovali v lige proti Trnave naposledy ešte 26. júla 2015, keď v závere zápasu otáčal nepriaznivý vývoj dvomi gólmi Erik Pačinda.

"Budeme musieť pridať, pretože v niektorých fázach hry to v Podbrezovej nebolo podľa našich predstáv. Hlavne po zmene strán, kde sme sa nechali zatlačiť. Teší nás ale fakt, že sa nám podarilo skorovať a vypracovať si niekoľko šancí," zdôraznil Ivan Vrabec.

Gólové hody sa v nedeľu neočakávajú, veď v posledných desiatich dueloch je priemer gólu na zápas iba 1,9. Viac ako tri presné zásahy videli diváci naposledy v roku 2014.

"Do zápasu ideme s cieľom vyhrať. Vieme, že nás čaká nepríjemný súper, hlavne, keď budú mať za sebou dobrú kulisu. Je to derby, bude vybičované fanúšikmi. Každý zápas je iný, myslím si, že sa bude pre nás vyvíjať dobre. Akým štýlom na nás vybehnú je ich starosť, my ideme získať tri body," prízvukuje ďalej asistent Vrabec.

Tabuľkovo vyzve siedma Dunajská Streda piatu Trnavu. Od seba ich delí šesť bodov. Obaja majú ambíciu postúpiť do Európskej ligy. Aj z tohto pohľadu má duel špecifický náboj.

"Musíme hrať kompaktne, máme svoju silu. Čo som videl, sú bojovní, veľa behajú. Hostia to na ich pôde nemajú ľahké. My však chceme tri body," povedal na záver Yilmaz.

Vedenie Dunajskej Stredy už v piatok avizovalo vypredaný štadión, do predaja išlo posledných tisíc vstupeniek. Priaznivci Spartaka majú k dispozícii 320 lístkov po 6 eur. Ako informoval koordinátor pre styk s fanúšikmi Branislav Fišera, predávať sa budú priamo pred vstupom do sektora hostí. Stretnutie má v nedeľu 19.3. výkop od 15.20 hod.

Zaujímavé porovnanie Pačindu s Jirkom z dielne Fortuna ligy:

aktuálne na spartak.sk