Nadstavbu odštartuje Spartak v Trenčíne. Následne privíta doma Žilinu

Nadstavbu odštartuje Spartak v Trenčíne. Následne privíta doma Žilinu

Po základnej časti ovládol celkom jasne tabuľku trnavský Spartak. V dvadsiatich dvoch kolách nazbieral päťdesiat bodov.


Je to o deväť viac ako stráca druhý Slovan. Trojicu najlepších uzatvára Dunajská Streda. Zverenci Marca Rossiho majú manko jedenástich bodov. Obhajca majstrovskej trofeje zo Žiliny obsadil štvrtú priečku. Prekvapivo zaostáva o trinásť bodov. Na piatom mieste skončil Trenčín a medzi šiestich najlepších sa podarilo prebojovať Ružomberčanom.

Futbalisti z malého Ríma už poznajú program úvodných štyroch kôl. Začínajú v sobotu 10.3. na umelej tráve v Trenčíne. Výkop je na programe o 15.00 h. O týždeň na to pricestuje na Štadión Antona Malatinského žlto-zelená Žilina. Tretie kolo nadstavby spojí opäť Dunajskú Stredu a Trnavu. Na očakávané najväčšie slovenské derby sa priaznivci môžu tešiť hneď v prvý aprílový deň. Nepochybne pôjde o veľkú bitku.


Pozitívny je fakt, že o nadstavbovú časť vzrástol divácky záujem. Aj z toho dôvodu sa ligový futbal bude vysielať v sobotu i nedeľu na dvoch televíznych programoch.

Pohľad do tabuľky hovorí, že spartakovci získali nielen najviac bodov, ale zaknihovali tiež najvyšší počet víťazstiev - šestnásť. O päť viac ako druhý Slovan. Z vyššie spomínaných šiestich celkov majú červeno-čírni najlepšiu defenzívu. V doterajšom priebehu Fortuna ligy inkasovali len 16 presných zásahov. Martin Vantruba si udržal desať čistých kont.

Čo sa ofenzívnej časti týka, v nej zverenci Nestora El Maestra oproti zvyšku mierne zaostávajú. Hráči Spartaka nastrieľali 34 gólov. Menej má na konte len Dunajská Streda (29, pozn. red.) a Ružomberok (31). V tomto aspekte dominujú Trenčania, ktorí nasúkali súperom 54 presných zásahov.

Hodnotenie základnej časti slovami generálneho manažéra Pavla Hoftycha: http://www.fcspartak.tv/v1193-hodnotenie-zakladnej...

Program nadstavbovej časti Spartaka Trnava:
1. kolo: AS Trenčín - FC Spartak Trnava (sobota 10.3. o 15.00 h.)
2. kolo: FC Spartak Trnava - MŠK Žilina (sobota 17.3. o 15.00 h.)
3. kolo: Dunajská Streda - FC Spartak Trnava (nedeľa 1.4. o 15.20 h.)
4. kolo: FC Spartak Trnava - Slovan Bratislava (sobota 7.4. o 15.00 h.)
5. kolo: FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok (14.4., 17.00 h.)
6. kolo: MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava (21.4., 17.00 h.)
7. kolo: Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava (28.4., 17.00 h.)
8. kolo: FC Spartak Trnava - Dunajská Streda (5.5.,17.00 h.)
9. kolo: MŠK Žilina - FC Spartak Trnava (12.5., 17.00 h.)
10. kolo: FC Spartak Trnava - AS Trenčín (19.5., 17.00 h.)
Prvé štyri kolá platia. Vo zvyšných sa môže dátum i čas zmeniť podľa televízie.

aktuálne na spartak.sk