O derby je enormný záujem. El Maestro: Keď cítite tlak, odvádzate dobrú robotu

O derby je enormný záujem. El Maestro: Keď cítite tlak, odvádzate dobrú robotu

V poradí 149. najväčšie slovenské derby sľubuje množstvo emócii na trávniku i hľadisku. V piatok popoludní bolo predaných viac ako desaťtisíc vstupeniek.

Obaja aktéri sú v zaujímavej a možno trochu i netradičnej situácii. Veď vzájomne sa v priebehu tridsiatich dní stretnú v štyroch prípadoch. Úvodnú konfrotnáciu majú za sebou, keď sa v stredu na Pasienkoch zrodila v semifinále Slovnaft Cup-u remíza 1:1. Pred odvetou v malom Ríme (18.4., pozn. red.) je tak všetko otvorené.

"Presne tak, je to celkom zaujímavá vec, hrať proti jednému súperovi za tri dni dva zápasy. Na druhej strane, človek má v živej pamäti hru protivníka. Hrali v plnej sile. Myslím, že uvidíme podobný súboj," uviedol strážca svätyne andelov Martin Chudý.

Dvadsaťosemročný brankár sa Spartaku Trnava upísal v lete. Po zranení Martina Vantrubu odchytal v pozícii jednotky premiérové stretnutie na pôde Dunajskej Stredy. V týždni si proti belasým pripísal k trom predchádzajúcim pohárovým štartom štvrtý.

"Užívam si to. Teším sa, že môžem chytať. Verím, že dokážem mužstvu pomôcť ešte viac. Rád by som vychytal nulu, ideálne už v sobotu (úsmev). Defenzíva pracuje výborne, chalani mi pomáhajú. V pohári som veľa práce nemal," reagoval na svoje štarty Chudý.

Kabína andelov si však uvedomuje fakt, že Slovnaft Cup a Fortuna liga sú dve odlišné súťaže. Napriek tomu, že oba celky nenechali nič na náhodu a v stredu nastúpili v plných zostavách.

"Rozdiel je najmä v tom, že na konci prvého semifinále v pohári nie je žiadny výsledok. Nemôžete prehrať, remizovať či vyhrať. Z toho pramení, že v záverečných dvadsiatich minútach neplatí taktika. Hrá sa rovnako za každého stavu. V lige ale ide o konečný rezultát, ktorý bude veľmi dôležitý. Slovan je skvelý tím, veľký favorit. Pre mňa je pozitívne, že proti Žiline a práve belasým som videl zlepšenú hru. Dokázali sme sa priblížiť k ich levelu. Veríme, že môžeme uhrať pozitívny výsledok," nechal sa počuť tréner Nestor El Maestro.

Spartakovci sú stále na čele ligového pelotónu. Pred Slovanom majú náskok siedmich bodov. Červeno-čírni by radi prelomili nepriaznivú sériu domácich derby. Svojho odvekého rivala zdolali naposledy na Štadióne Antona Malatinského ešte v sezóne 2014/2015. Odvtedy sa vzájomné súboje v malom Ríme skončili tromi bezgólovými remízami, výhrou Slovana 3:0 a 2:1.

"V pohári je na vás kladený vyšší tlak. Za normálnych okolností prehráš a vypadneš. Zajtrajší duel však vo viacerých ohľadoch predstavuje akési ligové finále. Avšak, nezabúdajme, že po sobote zostáva záverečných šesť kôl. V hre bude osemnásť bodov. Akýkoľvek výsledok tak definitívu neprinesie. Samozrejme, ide o veľký zápas. To je dôvod, prečo milujeme našu prácu. Keď cítite veľký tlak, viete, že odvádzate dobrú robotu. Ak by ste boli na piatej priečke, o žiadnom tlaku by sme sa nerozprávali," pokračuje El Maestro.

Zaujímavosťou je, že z ostatných sedemnástich stretnutí až v jedenástich platilo, kto dal prvý gól, zvíťazil. Spartakovci si musia dať pozor hlavné v úvode zápasu. V aktuálnom ročníku majú futbalisti obliekajúci belasé dresy najlepšie vstupy. V priebehu pätnástich minút nastrieľali dvanásť presných zásahov. Naopak, andeli udierajú v záverečných minútach. Po 75. min skórovali jedenásťkrát. Lepší je iba Ružomberok s jedným gólom naviac.

"Karty sú lepšie rozdané na našej strane. Vieme, že sme doma, kde máme svoju silu. Chceme potvrdiť našu kvalitu. Po konečnom hvizde môže nastať niekoľko variantov. Dúfam, že dokážeme náskok navýšiť," prízvukuje Martin Chudý.

O najväčšie slovenské derby je enormný záujem. Ako je už v úvode spomenuté, v malom Ríme sa očakáva prekonanie tohtosezónnej diváckej návštevy v Dunajskej Strede. Na Žitný ostrov si našlo cestu viac ako jedenásťtisíc priaznivcov. Aj preto upozorňujeme všetkých, ktorí si plánujú zakúpiť vstupenku pred výkopom v pokladni, aby tak urobili v čo najväčšom predstihu. Tábor Slovana vyžiadal 500 lístkov. V piatok hlásili vyše dvesto predaných. Lístky sú denne dostupné online na: https://cityarena.maxiticket.sk/zapas-spartak-slov...

Slovenské "El Clasico" má v sobotu na Štadióne Antona Malatinského výkop o 15.30 hod.

BULLETIN: http://www.spartak.sk/zobraz.asp?t=bulletin

aktuálne na spartak.sk