Finálový duel je vyhlásený za rizikový, koordinátor pre styk s fanúšikmi Branislav Fišera preto upozorňuje na niekoľko dôležitých organizačných pokynov.

Spartakovci budú mať v hľadisku domácu atmosféru. 2 700 vstupeniek sa vypredalo v priebehu dvoch dní. Dostupné boli vo fanshope v balíčkoch, teda lístok i špeciálne, výjazdové tričko. Priaznivci tak chcú byť jednotnía ukázať svoju prevahu. Ďalších 300 sedadiel bude červeno-čírnymi obsadených na hlavnej tribúne. Žiadne ďalšie klub nemá a ani nebude mať. Pre viac info: https://www.futbalsfz.sk/slovnaft-cup-dolezite-informacie-o-vstupenkach-na-finalovy-zapas

Ako informoval koordinátor pre styk s fanúšikmi Branislav Fišera, v Nitre sa stretnú v stredu 1.5. o 13:00 hod. na Svätoplukovom námestí, kde pobudnú tri hodiny. Od šestnástej je pripravený špeciálny pochod fanúšikov Spartaka priamo na štadión FC Nitra.

Parkovisko (ulica Podzámska, pozn. red.) je dostatočne veľké, napriek tomu je potrebné, aby ľudia prišli v dostatočnom predstihu, pripravili sa, zaparkovali a pripojili k ďalším skupinám.

Stretnutie vyhlásil organizátor (SFZ, pozn. red.) za rizikové. Je nutné, aby si fanúšikovia napísali na vstupenku meno i priezvisko a pred vstupom do sektora sa preukázali dokladom totožnosti.

S rizikovým duelom prichádzajú ďalšie opatrenia. „Vyzývame všetkých fanúšikov, aby to neprehnali s alkoholom a v žiadnom prípade neprišli na futbal po požití veľkého množstva. Boli by sme neradi, keby, napríklad v meste, prídu o svoje suveníry. Potrebujeme od nich, aby sme všetci ťahali za jeden povraz počas celého zápasu,“ prízvukuje Branislav Fišera.

Pre futbalistov z malého Ríma majú pripravené finálové choreo. Ako dodal, ľudia musia byť včas na svojich miestach. O všetku prezentáciu sa budú starať lídri Ultras Spartak Trnava. „Nikto nebude robiť nič svojvoľne,“ doplnil na záver Fišera.

Súboj proti Žiline má v stredu 1.5. v Nitre výkop o 18.00 hod.