Organizačné pokyny pre fanúšikov pred úvodným zápasom v Belehrade

Organizačné pokyny pre fanúšikov pred úvodným zápasom v Belehrade

V utorok odohrajú spartakovci úvodný duel 3. predkola Ligy majstrov UEFA na pôde CZ Belehrad. Zápas od 20.30 naživo odvysiela RTVS. Klub prináša organizačné pokyny pre fanúšikov.

O stretnutie je slušný záujem. Domáci organizátori hovoria o návšteve 35 000 divákov. Kapacita Štadióna Rajka Mitića v Belehrade je takmer 56 000 divákov. Z Trnavy sa svoj tím chystá podporiť okolo 400 fanúšikov.

Tí budú mať miesto stretávky v Športovom centre Banjica, konkrétne na priľahlom parkovisku, kde bude lístky od 18.00 do 20.00 predávať koordinátor styku s fanúšikmi Branislav Fišera. Tu bude možnosť zaparkovania, následne je zabezpečená kyvadlová doprava na štadión. Spartak ma k dispozícii zatiaľ 600 lístkov, cena je 7 eur. Samozrejme domáci klub je v prípade potreby tento počet navýšiť. Dôležitou informáciou je to, že na štadióne pred sektorom hostí sa lístky predávať nebudú, domáci organizátori to z bezpečnostných dôvodov zakázali.

Odporúčame prísť včas, ideálne aspoň dve a polhodiny pred výkopom. Voľný pohyb fanúšikov Spartaka v meste nie je možný. Klub zároveň upozorňuje, že akýkoľvek problém na štadióne môže mať pre červeno-čírnych tvrdé

disciplinárne postihy od UEFA. Spartak je stále pod dohľadom UEFA, na zápase bude znova prítomný aj bezpečnostný manažér UEFA. Platí, že netolerujú sa najmä rasistické prejavy či pokriky, zakázané symboly a pyrotechnika.

Preto aj touto formou klub vyzýva na fandenie iba svojmu Spartaku. Všetky ostatné negatíva musia ísť bokom, nikomu nepomôžu, iba ublížia. Bolo by obrovskou škodou, ak by klub musel hrať niekoľko ďalších stretnutí na domácom štadióne bez nich. Určite je to iné pred plnými tribúnami, veď futbal sa hrá pre ľudí.aktuálne na spartak.sk