V predposlednom zápase skupiny západ o udržanie sa v DOXXbet lige privítali juniori na Štadióne Antona Malatinského hráčov Senca. Na istotu záchrany im stačil bod. Na remízu však nehrali a súpera porazili jednoznačne 5:0. Veľkolepo sa tak odvďačili divákom za podporu, ale i sebe za celú jar.

Už v 4. min po úniku Jirku a jeho nezištnej prihrávke spálil tutovku Bališ. Na opačnej strane v 11. min nepresne zakončil Ondra. O dve minúty prudká tečovaná strela Deketa skončila vedľa. Ďalšie dve strely Jansa po priamom kope a Bališa z diaľky vyskúšali pozornosť brankára Rengela.
V 23. min uvoľnil Bališ v šestnástke Jirku a jeho polovysoká bomba k ľavej žrdi bola nechytateľná – 1:0. O chvíľu po úniku Hrebíka nezakončil gólom Dubec a gól Jirku po polhodine hry neplatil pre odmávaný ofsajd. V 35.min po centri Jansa z ľavej strany usmernil loptu do ľavej šibenice Dubec 2:0. V závere polčasu ešte Rengel kryl hlavičku Častulína a Huszár na bránkovej čiare odvrátil pred Yaom.

Gólový koncert mladých spartakovcov pokračoval aj po zmene strán. Najskôr síce mali šancu hostia, keď po centri Tomáša hlavičkoval v 50. min vedľa Gombala, no o päť minút Medgyes utešenou strelou spoza šestnástky zvýšil na 3:0.
Všetky tri trnavské góly by mohli pokojne premietať v Miláne pred zápasom finále Ligy majstrov. V 56. min išiel Bališ sám na bránu Rengela, ale gólmana hostí neobišiel a bolo po šanci. V 67. min fauloval senecký brankár Yaa a z nariadenej penalty upravil sám postihnutý na 4:0.
Gólovú bodku za výborným zápasom dal v 74. min po desiatom trnavskom rohu zblízka opäť Yao 5:0.

Mladí Trnavčania ukázali, že futbal v krásnom prostredí Štadióna Antona Malatinského im viac chutí a po definitívnej záchrane druhej ligy si spolu s vďačnými divákmi užili zaslúžene pozápasovú ďakovačku. Sériu bez prehry natiahli už na deväť zápasov.

FC Spartak juniori - Senec 5:0 (2:0)
Góly: 23. E. Jirka, 35. Dubec, 55. S. Medgyes, 68. Privat Yao (11 m), 74. Privat Yao
SPARTAK: Vantruba – Hrebík (76. Repa), Častulín, Oravec, Janso – Deket – E. Jirka (80. Juhás), S. Medgyes, Privat Yao, B. Bališ – Dubec (65. D. Ujlaky).
ŽK: Deket – Š. Marko, P. Rengel.
R: P. Šuniar
Diváci: 305

Marián Šarmír (tréner FC Spartak juniori): „Do zápasu sme vstupovali s tým, že musíme získať bod, no ja chlapcov od decembra učím, aby do každého zápasu išli s cieľom vyhrať a s tým sme išli aj dnes. Podarilo sa nám to veľmi peknou hrou, dobrými kombináciami a samotnými gólmi. Chlapcom ďakujem, na ich hru sa dalo pozerať. Na veľkom ihrisku a krásnom štadióne nám to veľmi pasuje a chcel by som sa prihovoriť majiteľom a neviem ešte komu, aby sme od novej sezóny hrávali druholigové zápasy na tomto štadióne.”

Posledný zápas sezóny čaká na juniorov piateho júna, keď sa predstavia na ihrisku Banskej Bystrice.