Jednou zo štyroch nových tvárí v kabíne andelov je i PATRYK MALECKI. Skúsený 30-ročný ofenzívny stredopoliar, ktorý takmer celú kariéru strávil u našich severných susedov.

Obliekal dresy Zaglebie Sosnowiec, Pogon Szczecin, v zahraničí Eskishehirsporu. Najdlhší čas ale strávil v rodnom Krakove, vo Wisle. V jej farbách nastúpil do viac ako dvesto duelov. Nastrieľal cez tridsať presných zásahov.

Nebýva zvykom, že futbalista z poľskej Ekstraklasy prichádza do slovenskej Fortuna ligy. V našich končinách sme zvyknutí na opačné prípady.

„Nemal som s tým žiadny problém. Ako sa naskytla príležitosť, od začiatku som chcel obliekať dres Spartaka Trnava. Skúsiť niečo nové v dobrom klube. Veľmi sa teším, že sme všetko dotiahli do úspešného konca. Verím, že naša spolupráca sa bude niesť v pozitívnom duchu,“ uviedol Malecki. Fanúšikom sa predstaví s číslom 26.

S klubom z malého Ríma sa dohodol na hosťovaní do leta. Spartakovcom tak pomôže najmä počas náročnej jesene, keďže sa predstavia na troch frontoch – v domácej súťaži, skupine Európskej ligy a tiež Slovnaft Cup-e.

„Nikde nie je napísané, že nemôžem zostať dlhšie ako do leta (úsmev). V prvom rade sa budem snažiť presvedčiť vedenie i trénera, že sa rozhodli správne. Následne chcem tímu pomôcť na každom poli, aby sme sa dostali všade čo najďalej,“ zdôraznil Patryk, ktorý meria sto sedemdesiat centimetrov.

Z Poľska prišiel v piatok. Po doladení detailov absolvoval tréningovú jednotku a v nedeľu vycestoval podporiť nových spoluhráčov na Myjavu proti Trenčínu. Spartak, žiaľ, ťahal za kratší koniec, keď inkasoval na konci zápasu.

„Prehra ma mrzí, pretože potrebujeme zbierať body. Duel ale ukázal, že je tu veľmi dobre mužstvo so silnou konkurenciou. Dúfam, že postupom času začneme vyhrávať,“ pokračuje futbalista, ktorý je využiteľný ako druhý útočník, ale najradšej sa vidí na krídle.

Pri odchode z Wisly Krakov dostal o Spartaku pozitívne referencie od bývalého hráča andelov Martina Košťála.

„O klube sa vyjadril iba v samých superlatívach. Prízvukoval mi, že má najlepších fanúšikov na Slovensku a disponuje kvalitnými hráčmi. Predovšetkým mi povedal, že ako okolo mužstva, tak aj v kabíne panuje dobrá atmosféra,“ uzavrel Malecki, ktorý v národnom tíme Poľska naskočil do ôsmich súbojov. Strelil dva góly.

V novom pôsobisku sa môže predstaviť už tento štvrtok. Červeno-čírnych čaká od 16.30 hod úvodné vystúpenie v Slovenskom pohári proti FK Rača.