Počas reprezentačnej prestávky na čele tabuľky s rekordným náskokom

Počas reprezentačnej prestávky na čele tabuľky s rekordným náskokom

Spartakovci síce nezískali nový rekord v počte víťazstiev za sebou, ale za to získali ďalšie plusové body do tabuľky na svojich prenasledovateľov.


Situácia po pätnástich kolách je pre andelov veľmi pozitívna. Napriek prvej strate po dvoch mesiacoch, keď ťahali šnúru ôsmich víťazných stretnutí v rade, sú stále na čele ligového pelotónu. Druhá Dunajská Streda stráca deväť bodov, tretia Žilina desať a štvrtý Slovan jedenásť.

"Vždy, keď tím nevyhrá alebo remizuje, tak to hráčov mrzí. Nemôžeme však vešať hlavy dole. Máme dobrý náskok. V ostatnom dueli sme si vytvorili gólové šance, je sa od čoho odraziť. Na Slovane nám to, snáď, spadne do brány," uviedol kapitán Lukáš Greššák.

Do konca jesene zostávajú štyri stretnutia. Najbližšie dva budú z pohľadu tabuľky dôležité. Zverenci Nestora El Maestra vycestujú po reprezentačnej prestávke na Pasienky, kde sa stretnú s bratislavským Slovanom a následne doma privítajú Žilinu. Zvyšné dva zápasy čaká andelov výjazd do Nitry a doma Prešov.

"Spomínané súboje nemôžeme prehrať ani jeden, pretože by sa na nás oba celky mohli dotiahnuť. Po každej pauze sme sa vrátili ešte silnejší, pracovali viac. Myslím, že ak budeme naďalej takto napredovať, nemáme sa čoho báť," povedal pravý obranca Andrej Kadlec, ktorý sa v stredu predstaví v Hapalovom výbere do 23 rokov. Reprezentanti odohrajú finále Challange Trophy proti Anglicku. Duel sa od 17.00 hrá v Žiari nad Hronom.


Mimochodom, vôbec prvá remíza v aktuálnom ročníku sa na Štadióne Antona Malatinského proti Ružomberku zrodila vo vzájomnom zápase po dlhých šiestich rokoch. Predtým si Spartak a Liptáci rozdelili body v poslednom kole ročníka 2010/11 v máji 2011 (0:0). Odvtedy štyrikrát vyhrala Trnava a štyrikrát hráči Ružomberka.

Červeno-čírni vyrovnali klubový rekord spred troch rokov, keď vtedajší tréner Juraj Jarábek vyhral taktiež osem stretnutí. Aj vďaka šnúre trinástich duelov bez prehry má Spartak na prvom mieste tabuľky historicky najvyšší náskok. Doterajší bol maximálne o päť bodov.

"Chceli sme vyhrať i deviaty súboj, bohužiaľ, nevyšlo to. Vnímali sme to. Nemyslím si ale, že by na nás, v tomto smere, niekto vyvíjal tlak. V kádri je viacero zahraničných hráčov, ktorí o nejakej sérií nevedeli. Hlavy máme hore a po reprezentačnej prestávke ideme ďalej," ukončil Kadlec.

Stretnutie so Slovanom je na programe v nedeľu 19.11. od 14.00. Lístky v cene 5 eur sú dostupné vo fanshope.


TORTA PRE NESTORA

Za pozitívne výsledky a najmä herné prevedenie, čo bolo vidieť i v poslednom zápase s Ružomberkom, kde andeli dominovali a vytvorili si viacero gólových šancí, dostal tréner Nestor El Maestro sladkú odmenu.Skupina dlhoročných fanúšikov, ktorí nevynechajú súboje doma ani vonku, mu pripravili prekvapenie v podobe veľkej torty (znak Spartaka Trnava, pozn. red.), s nápisom "Ďakujeme El Maestro".

"Keďže tréner v tom čase robil prípravu na zápas, s fanúšikmi sa nemohol stretnúť. Tí sa však toho ani nedožadovali, venovali mu ju nezištne ako vďaku za jeho prácu s tímom počas celej jesene. Trénera torta veľmi potešila, bol nadšený, že mu ju priniesli dlhoroční fanúšikovia, ktorí dokonca ani nepochádzajú z Trnavy," uviedol PR manažér Marek Ondrejka pre hlas.sk.


aktuálne na spartak.sk