Posledný výjazd v roku. Yilmaz: Veľmi dôležitý a ťažký zápas

Posledný výjazd v roku. Yilmaz: Veľmi dôležitý a ťažký zápas

Tohtoročnú derniéru na ihrisku súpera zažije Spartak v Ružomberku. Pod Čebraťom pôjde o súboj piateho tímu proti ôsmemu (v neúplnej tabuľke). Andeli strácajú na Liptákov šesť bodov.

V prvom vzájomnom súboji sa na Štadióne Antona Malatinského zrodila bezgólová remíza. Situácia sa však odvtedy zmenila. Momentálna forma hovorí, napriek horšiemu postaveniu v tabuľke, v prospech spartakovcov. Z ostatných piatich duelov dvakrát vyhrali, prehrali a raz remizovali. Ružomberčania ťahali za kratší koniec v troch dueloch. V jednom si pripísali plný bodový zisk a body podelili.

„Spomínam si, že to bolo vyrovnané stretnutie s množstvom šancí. Vyhrať sme mohli my, ale aj súper. Myslím si, že sme mali navrch. Napriek tomu sa nám nepodarilo zvíťaziť. Očakávam, že budú zdravo agresívni a aktívni. Doma hrajú posledný zápas, budú ho chcieť vyhrať. Musíme sa na to všetko pripraviť,“ uviedol Matej Oravec.

Už tradične pôjde o veľmi dôležitú konfrontáciu z pohľadu bojov o prvú šestku. Bodové odstupy sú minimálne. Desiata Podbrezová má na šiestu Nitru manko štyroch bodov. Zvyšok je od seba po dvoch či jednom bode.

„Každý duel je v tomto období pre nás dôležitý. Ružomberok má svoju silu, hrajú doma a určite nepredajú kožu zadarmo. Urobia všetko, aby potvrdili pozíciu v hornej polovici tabuľky. Pre nás je to súboj ako každý iný, do všetkých ideme s cieľom vyhrať,“ pokračuje Lukáš Greššák.

Do konca jesennej časti zostávajú červeno-čírnym dve stretnutia, v ktorých si nemôžu dovoliť zaváhať. Cieľ má kabína jasný.

„Najdôležitejšie bude získať čo najviac bodov, aby sme udržali pred štartom druhej časti sezóny krok s ostatnými. Je len na nás, ako sa s tým popasujeme,“ doplnil ďalej Greššák.

Z historického hľadiska uvidia priaznivci v poradí 72. vzájomné zápolenie. Z pohľadu trojbodových zápisov je na tom lepšie Ružomberok s dvadsiatimi siedmimi, Spartak má o tri menej. Zmierlivo sa kluby rozišli dvadsaťkrát.

„Veľmi dôležitý a ťažký zápas. Myslím si, že bude podobný prvému. Komu sa podarí skórovať ako prvému, bude mať veľkú výhodu. Máme za sebou náročný duel v Bruseli. Na Liptov ideme bez niektorých zranených hráčov. Nevyhovárame sa. Keď podáme kompaktný výkon, pridáme kvalitu, vo Fortuna lige môžeme poraziť každého,“ zdôraznil útočník Kubilay Yilmaz.

Legionár z Turecka dostal od trénera Látala, s výnimkou Anderlechtu, príležitosť v Podbrezovej a aj doma s Nitrou. Po každom český kormidelník vyzdvihol jeho prínos. V ZELPO Arena pomohol Kubilay gólom a asistenciou k postupu do jarného štvrťfinále Slovenského pohára. Proti Nitre pálil taktiež ostrými.

„Po šiestich alebo siedmich týždňoch mi dal tréner šancu. V hlave som bol pripravený. Nie je ľahké po dvoch mesiacoch naskočiť do ligového merania síl. Pochvala ma teší. Verím, že jeho dôveru nesklamem ani pri najbližšej príležitosti,“ prízvukuje Yilmaz.

Zaujímavosťou je, že v posledných piatich vzájomných vystúpeniach padlo len päť presných zásahov. Až trikrát sa zrodila remíza a dve víťazstvá si zaknihoval Spartak.

Či sa im podarí pridať ďalšie, sa dozvieme v nedeľu od 14.00 hod. Vstupenky v cene 5 eur budú dostupné v pokladni pred vstupom do sektora hostí.

aktuálne na spartak.sk