V letnej zaberačke odohrajú andeli šesť stretnutí. Ligový ročník 2019/2020 odštartujú doma proti Seredi. Jeseň ukončia v Michalovciach.

PRÍPRAVA BUDE V DOMÁCICH PODMIENKACH

Spartakovci majú za sebou úspešný ročník, v ktorom dokázali nadviazať na majstrovský titul po 45 rokoch už v jesennej časti, keď sa prebojovali do skupiny Európskej ligy. V nej získali proti Anderlechtu, Záhrebu a Fenerbahce sedem bodov. Historicky najviac spomedzi slovenských zástupcov. Na jar sa andeli radovali zo Slovnaft Cup-u, ktorý si v malom Ríme užili po dlhých 21 rokoch.

Prípravu do novej sezóny odštartujú v pondelok 10.6. O päť dní neskôr vycestujú na úvodný duel na pôdu Zlína. V ďalšom priebehu si priaznivci môžu svojich obľúbencov pozrieť v akcii „doma“ v Červeníku, kde Spartak odohrá tri stretnutia. Postupne si zmeria sily s Komárnom, Petržalkou a Skalicou.

Na konci mesiaca si to andeli namieria opäť do Čiech, tentoraz do Olomouca. Júl bude z pohľadu zaujímavých súbojov nabitý. Ten prvý sa odohrá 6.7. v Prahe proti Slavii. Víťazi MOL Cup-u a Slovnaft Cup-u sa stretnú v boji o Superpohár. Zároveň pôjde o generálku.

Víťazstvom v Slovenskom pohári sa Spartak kvalifikoval do predkôl druhej najprestížnejšej klubovej súťaže v Európe. Začne v prvom predkole, ktoré je na programe 11.7. Do odvety nastúpia týždeň na to. Súpera sa dozvedia po vyžrebovaní (18.6.).

PROGRAM LETNEJ PRÍPRAVY:

10.6 – Začiatok letnej prípravy na ŠAM
15.6. – FC Fastav Zlín – FC Spartak Trnava (Zlín, 15.00 h.)
18.6. – FC SPARTAK TRNAVA – KFC Komárno (Červeník, 17.00 h.)
22.6. – FC SPARTAK TRNAVA – FC Petržalka (Červeník, 10.30 h.)
26.6. – FC SPARTAK TRNAVA – MFK Skalica (Červeník, 17.00 h.)
29.6. – SK Sigma Olomouc – FC SPARTAK TRNAVA (Olomouc, 15.00 h.)
6.7. – Superpohár – SK Slavia Praha – FC SPARTAK TRNAVA (Praha)
18.6. – Žreb prvého predkola Európskej ligy
11.7. – Prvé predkolo Európskej ligy
18.7. – Odveta prvého predkola Európskej ligy
21.7. – 1. kolo Fortuna ligy 2019/2020
*V prípade zmien času či dátumu budeme včas informovať

ŠTART LIGY DOMA SO SEREĎOU

Ako víťaz pohára dostal Spartak pri žrebe súperov v novej sezóne číslo 4, ktoré bolo určené buď pre víťaza baráže o Európsku ligu alebo práve víťazovi národného pohára. Ďalšie celky zoradili podľa konečnej tabuľky s tým, že za andelmi sa posúvali o jedno číslo. Víťaz druhej ligy Pohronie má dvanástku, lepší z dvojice Poprad – Trenčín jedenástku.

Tímy: 1. Slovan Bratislava, 2. Dunajská Streda, 3. Ružomberok, 4. SPARTAK TRNAVA, 5. MŠK Žilina, 6. Zemplín Michalovce, 7. Sereď, 8. Senica, 9. Nitra, 10. Zlaté Moravce, 11. Poprad/Trenčín, 12. Pohronie

Spartak privíta v prvom kole na Štadióne Antona Malatinského Sereď. Najväčšie slovenské derby je na programe v septembri, spartakovci sa predstavia na Tehelnom poli. Doma vyzvú svojho rivala vo februári. Jesennú časť uzavrú na začiatku decembra v Michalovciach. S nováčikom z Pohronia sa stretnú desiateho augusta na jeho štadióne.

LIGOVÝ ROČNÍK 2019/2020:

FC Spartak Trnava – ŠKF Sereď (21.7.)
MŠK Žilina – FC Spartak Trnava (28.7.)
FC Spartak Trnava – FC Nitra (3.8.)
*Ďalšie kolá prinesieme po zasadnutí Prezídia ÚLK