Zverenci Miroslava Karhana sa po dovolenke stretnú v piatok šiesteho januára. Juniori Spartaka si užijú tri dni voľna navyše, zraz majú naplánovaný na deviateho. Kým áčko čaká herné sústredenie v Uherskom Brode, juniori zostanú doma.

Spartakovci proti súperom z Česka, generálka proti Baníku Ostrava

Úvodný týždeň absolvujú andeli v domácich tréningových priestoroch. Prvý prípravný zápas ich čaká 14.1., kedy sa na umelej tráve v Senci predstavia proti Znojmu. Po ňom výprava Spartaka odcestuje na týždňové sústredenie do Uherského Brodu, kde budú mať k dispozícii všetky potrebné podmienky.

"Ide o kondično-herný týždeň. Hráči budú mať k dispozícii podmienky k regenerácii i tréningu. Hneď vedľa hotela je umelá tráva. Skvelé je, že nemusia nikam cestovať, podarilo sa nám vybaviť dva zápasy, pricestuje Zlín aj Slovácko," prezradil generálny manažér Pavel Hoftych.


Keďže sa jarná časť Fortuna ligy začína v polovici februára, futbalisti z malého Ríma nebudú cestovať za teplom do zahraničia.

"Prvé kolo nás čaká v Poprade, kde nastúpime proti Michalovciam. Určite nemôžeme očakávať ideálne, májové počasie, aj z tohto dôvodu sme vsadili na drsnejšie klimatické podmienky," pokračuje Hoftych.

Po návrate z jediného sústredenia si spartakovci v závere januára zmerajú sily s Brnom (hrá sa na súperovej umelej tráve) a o tri dni neskôr opäť v Senci na umelej tráve s Olomoucom.

Február odštartujú červeno-čírni vo Viedni, kde vyzvú Mladú Boleslav. Neskôr nastúpi Spartak v Poprade proti Prešovu. Zimná príprava vyvrcholí 11.2. generálkou v Červeníku, kam pricestuje Baník Ostrava. Ako prezradil Pavel Hoftych, klub je pripravený aj na variantu B a tou je umelá tráva v Seredi či Senci. O prípadných zmenách budeme včas informovať na www.spartak.sk.

Výmena trávnika, doma až v apríli

V poslednom období sa čoraz viac diskutovalo o trnavskom trávniku. Ten dostal v závere jesennej časti poriadne zabrať či už od futbalistov Spartaka, ale i národného tímu Slovenska.

"Podľa posledných informácií, ktoré mám, pôjde o výmenu za hybridný trávnik. Náročná rekonštrukcia sa, pravdepodobne, nestihne do konca februára zrealizovať, z toho dôvodu odohráme duel proti Senici (25.2., pozn.) v Zlatých Moravciach. Pevne verím, že ak dopadne všetko podľa predstáv, budeme mať v Trnave najlepší trávnik na Slovensku," prezradil Pavel Hoftych.

Čo je to hybridný trávnik nám prezradil trávnikár trnavského Spartaka Patrik Kováč: "Je to trávnik, ktorý má každé 2 cm² zväzok vlákien tvorený tromi vláknami. Nad povrch vyčnievajú približne dva centimetre, zvyšných osemnásť je pod povrchom, čím stabilizujú pôdu. Umelé vlákna čiastočne zahusťujú prírodný trávnik. Je pravda, že znesie viac záťaže ako bežný trávnik, ale nie je nezničiteľný."

Trnavu tak čaká séria šiestich zápasov na pôde súpera (Michalovce, Senica, Zlaté Moravce, Podbrezová, Dunajská Streda a Ružomberok). Doma sa andeli predstavia až 8.4., kedy privítajú MŠK Žilina.

Juniori zostávajú doma

Zverenci Mariána Šarmíra odštartujú zimný dril tri dni po áčku, teda deviateho januára. V prvom prípravnom zápase sa otestujú proti ViOn Zlaté Moravce. Na konci januára vycestujú za Sigmou Olomouc a „doma“ vyzvú Komárno. Vo februári čaká juniorov pätica stretnutí, postupne nastúpia proti Dunajskej Strede B, Zvolenu, Brnu a Znojmu.

"Radi by sme si v príprave otestovali hráčov a našli ideálnu zostavu. Všetko bude mať vplyv na úvod jarnej časti druhej ligy. Začneme s 25 futbalistami, do sezóny vstúpime so šestnástimi," doplnil tréner Marián Šarmír.

Generálku pred štartom ligy odohrá juniorka s bratislavskou Račou. O miestach a časoch budeme informovať na www.spartak.sk.

Plán zimnej prípravy Spartaka Trnava:
6.1. Začiatok prípravy
14.1. Znojmo (UT Senec, 13.00 hod)
16.1. Odchod do Uherského Brodu
17.1. Fastav Zlín (UT Uherský Brod, 11.00 hod)
20.1. Slovácko (UT Uherský Brod, 11.00 hod)
25.1. Brno (UT Brno, 13.00 hod)
28.1. Olomouc (UT Senec, 11.00 hod)
1.2. Mladá Boleslav (Viedeň)
7.2. Prešov (Poprad, 11.00 hod)
11.2. generálka - Baník Ostrava (Červeník, 13.00 hod)
18.2. 20. kolo Fortuna ligy - Michalovce (Poprad, 17.00 hod)

Plán zimnej prípravy Spartak juniori:
9.1. Začiatok prípravy
18.1. ViOn Zlaté Moravce (doma)
21.1. Sigma Olomouc (vonku)
28.1. Komárno (doma)
4.2. DAC Dunajská Streda B (doma)
7.2. FK Zvolen (vonku)
11.2. Zbrojovka Brno (vonku)
18.2. Znojmo (doma)
25.2. generálka - Rača (doma)
5.3. štart jarnej časti druhej ligy - Šamorín (Červeník)

Poznámka: Časy a miesta zápasov sa môžu zmeniť.