Pre Hladíka a debutanta Jansa mal duel v Senici špeciálny nádych: Som za to vďačný

Pre Hladíka a debutanta Jansa mal duel v Senici špeciálny nádych: Som za to vďačný

Od úvodu sezóny sa Miroslav Karhan nebojí dávať príležitosť mladým hráčom Spartaka. Najnovším príkladom je Oliver Janso, ktorý dostal šancu v Senici. Duel bol špeciálny aj pre Ivana Hladíka, vrátil sa do známeho prostredia.


Onedlho 23-ročný ľavý obranca pozná senické prostredie veľmi dobre. Na Záhorí si prešiel mládežníckym futbalom. V hlavnom tíme sa však nepresadil. Svoje šťastie skúšal v Galante, odkiaľ sa presunul do malého Ríma. Neúnavný bojovník, ktorý na ihrisku nevypustí jediný súboj sa v sobotu vrátil prakticky „domov“.

"Som veľmi vďačný za túto šancu, je to niečo neskutočné. Spartak Trnava je jeden z najväčších klubov na Slovensku a mnohí hráči snívajú za tento klub hrať. V Senici som pôsobil štyri alebo päť rokov, celý dorastenecký vek, ďalej to nevyšlo. O to viac sa teším teraz," neskrýval radosť Janso.

S prvým mužstvom absolvoval pred zápasom tri tréningy. O štarte v základnej zostave sa dozvedel deň pred stretnutím.

"V stredu na tréningu sa o tom rozprávalo, ale neprikladal som tomu žiadnu váhu. Bol som vďačný, že som mohol trénovať s áčkom. V piatok mi to tréner oznámil a hneď ma aj upokojoval, že to zvládnem. Veľmi som sa tešil, nervozita bola na mieste, ale chalani a tréneri mi pomohli. Všetci ma podporili, aby som si hral svoje," pokračuje Oliver.

Súboj zvládol a svoje miesto na ihrisku si zastal. Spoluhráčom pomáhal nielen smerom dozadu, ale snažil sa podporovať aj ofenzívu.

"Bol to náročný zápas, hlavne po tom, ako sme dostali červenú kartu. Všetci chalani však podali bojovný výkon, rozhodol kolektív. Pracovali sme jeden za druhého, takto to má vyzerať," vyzdvihol spoluhráčov Oliver Janso.

Po „krste ohňom“ ocenil na pozápasovej tlačovej konferencii Jansov výkon aj tréner Spartaka Trnava.

"Príležitosti sa zhostil veľmi dobre, má šancu na to, aby v prvom mužstve pokračoval. Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni. Šanca je ale veľká," uviedol Karhan.

Mladý obranca mal na tribúne veľkú podporu od svojich spoluhráčov z juniorky. Ako dodal na záver, bude aj naďalej pracovať na 100 % a čakať na ďalšiu príležitosť.

Hladík sa sústredil na svoj výkon

Domov sa vrátil aj Ivan Hladík. V Senici strávil takmer šesť rokov. V hlavnom mužstve nastúpil do dvadsiatich zápasov.

"Bol to zvláštny pocit, ale celý týždeň som sa na tento duel tešil. Je pravda, že sa mi nejaké spomienky vynorili, ale počas stretnutia som na to nemyslel. V týždni sme sa podpichovali s Pillárom, ale všetko v rámci normy," usmieval sa Hladík.

Robustný stopér na ihrisku v súbojoch dominoval. Na čele s Borisom Godálom odviedli výbornú robotu. Ani on neskrýval radosť z prvých troch bodov zo súperovej pôdy v tejto sezóne.

"Som rád, že sme to zvládli a odviezli sme si všetky body. Prvých desať minút sme boli zaspatí, Senica mala viac z hry, ale postupom času sme sa začali dostávať do šancí a zaslúžene vyhrali," povedal na záver Ivan Hladík.

Trnavčanov najbližšie čaká v stredu 28.9. od 15.30 hod štvrté kolo Slovnaft Cup-u s Novým Mestom nad Váhom.

aktuálne na spartak.sk